Ačkoliv výsledky hovoří jasnou řečí, cesta Břeclavi do finále byla trnitá. „Výsledek je zavádějící. Při spoustě zápasů se přiklonilo štěstí na naši stranu. I když to nevypadalo v některých utkáních zrovna nejlíp, dokázali jsme zvládnou koncovky a odvracet mečboly,“ podotkl šéftrenér klubu Jaroslav Hýbner.

Přebornicí na zvládání náročných duelů byla břeclavská trojka Karin Adámková. Třiadvacetiletá stolní tenistka MSK zvládla v průběhu dvou dní tři pětisetové duely. V prvním utkání v Břeclavi dokázala v poměru 3:2 na sety porazit jedničku soupeře Japonku Jošidaovou, ačkoliv od ní ve druhé sadě inkasovala kanára. Následně Adámková otočila utkání s Mikulcovou z 0:2 na sety. O den později v Moravském Krumlově Jošidaovou porazila znovu 3:2 na sety, když odvrátila v závěrečné sadě čtyři mečboly. „Hodně jsem si oproti minulým zápasům uklidnila hlavu a připravila se na bouřlivou atmosféru, která obzvlášť v Řeznovicích bývá. Možná to byl ten důvod, proč jsem všechny důležité míčky vyhrála,“ zmínila Adámková.


Zlomená Japonka


Bojovná Adámková a tradičně spolehlivá Ellöová neprohrály za oba dny ani jeden zápas, jediná dvě prohraná utkání Břeclavi v sérii inkasovala Čechová, když v prvním domácím zápase nestačila postupně na Mikulcovou a Rusku Černjavskajevovou. V pátečním domácím utkání ale získala rozhodující bod proti Jošidaové, v sobotní odvetě zvládla obě klání. „Nepředvedla své nejlepší výkony, přesto v důležitých zápasech zabrala a získala potřebné body,“ podotkl Hýbner.

Břeclav slaví postup i díky naprosté eliminaci síly Japonky Jošidaové. Jednička Moravského Krumlova, která v základní části vyhrála 25 z 33 utkání, v semifinále všechny čtyři své zápasy prohrála. V průběhu odvetného utkání ji dokonce vystřídala náhradnice Kapounová. „Japonku podle jejího týmu zlomila ta pětisetová prohra s Adámkovou v prvním utkání, kdy udělila Karin kanára, ale stejně potom prohrála,“ zmínil Hýbner.

Břeclav tak slaví postup do finále, kde narazí na tradičního rivala z Hodonína, jenž svou semifinálovou sérii proti Ostravě opanoval dvakrát 5:0 na zápasy. „Už když jsem byla první rok v Břeclavi, hrály jsme finále proti Hodonínu. Tenkrát jsme neměly moc šancí, doufám, že letos se o to víc popereme,“ zmínila Adámková. Finálová série hraná na tři vítězná utkání startuje 12. května prvním duelem v Hodoníně.