Poprvé se soutěžilo o pohár ZFP Akademie, která se stala hlavním sponzorem břeclavského klubu, a poprvé byla do programu zařazena také soutěž dvojic a trojic.

V první kategorii „A“ se představila břeclavská trojice ve složení Barbora Čomová, Natálie Glížová, Veronika Kamenská a při svém prvním startu se svou sestavou bez náčiní obsadila tato děvčata čtvrtou příčku.

V kategorii C předvedly závodnice ročníku narození 1996 a mladší své sestavy s libovolným náčiním. Původně favorizovaná trojice Leona Haluzová, Kristýna Salajková, Tereza Stehlíková nezvládla svou nervozitu před domácím publikem a velké chyby a pády obručí je odsunuly na konečnou třetí příčku.

Další reprezentantky oddílu SK MG Břeclav Barbora Harťanská a Kateřina Jankovičová se představily v kategorii Lady s netradiční kombinací náčiní - stuha a obruč. I přes náročnost sestavy se děvčata neztratila a vystoupala na pěkný druhý stupínek.

V kategorii E1 zvládly nejmladší břeclavské gymnastky svůj první start v letošní sezóně naprosto perfektně. K velkému překvapení družstvo Denisa Glížová, Barbora Hallová, Barbora Madarászová, Nina Myslivečková a Tereza Zemánková obsadilo první příčku.

Dopolední program uzavírala kategorie E. Břeclavská děvčata Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková byla po prvním provedení až páté. V součtu obou provedení se jim však podařilo prosadit na třetí místo.

Odpolední program zahájila kategorie D, kde soutěžily ročníky 1997 a mladší ve společných sestavách s libovolným náčiním. Ve složení Iva Bortlíková, Karolína Cyprisová, Kateřina Jarošová, Eva Kosová a Kristýna Pospíšilová děvčata zabojovala a díky čistému provedení získala bronz.

Na závěr celého závodu se představily nejstarší závodnice v kategorii seniorky. Zde už gymnastky předváděly dvě společné sestavy. Břeclavský tým ve složení Eva Abrahamová, Mariana Černá, Barbora Harťanská, Hana Krevňáková, Iveta Ondrouchová a Jana Šragová se oproti závodu z minulého týdne výrazně zlepšil a obsadil třetí pozici.

PETR HARŤANSKÝ