Jednadvacetiletý přední český veslař se představil v závodě osem O Pohár starosty města Břeclavi. Ryze břeclavská posádka pod „dozorem“ českého reprezentanta obhájila v jednom z nejsledovanějších závodů celé akce loňské prvenství. „K účasti jsem se nechal přemluvit na poslední chvíli ve čtvrtek. Momentálně jsem v plné přípravě na mistrovství světa, kam odlétám na konci září. Nechtěl jsem původně odjíždět z přípravy, ale Slovácká regata je doma, kde to mám strašně rád. Jsou tu perfektní lidi a rád sem vždy jezdím. Jsem šťastný, že se nám povedlo vyhrát,“ pravil spokojený Helešic, jehož posádce předal pohár starosta Břeclavi Pavel Dominik.

Úspěchy v tropech

Domácí veslaři v konkurenci všech moravských klubů a několika zástupců z Čech a Slovenska sklízeli úspěchy po oba dny. Domácím fanouškům se například připomenula dvojnásobná Sportovkyně okresu Břeclav Anežka Buzrlová, která nejprve v sobotu triumfovala na párové čtyřce společně se svou tradiční kolegyní Markétou Nedělovou, Veronikou Brázdovou a Michaelou Tomaštíkovou a v neděli ovládla závod ve dvojskifu s Nedělovou. „Minulý rok jsem nezávodila, takže letos jsem se na domácí vodě představila po dlouhé době. Bylo to pro mě skvělé. V červenci jsem ukončila další ročník na vysoké a teď se zase můžu soustředit na veslování,“ zmínila Buzrlová.

Radek Juška
Dalkář Juška vylepšil český rekord o dva centimetry

S výkony břeclavských veslařů bylo spokojená i trenérka domácího klubu Slávka Kouřilová. „Myslím si, se naši veslaři uvedli skvěle, získali spoustu medailí. Celkově za sebou máme povedený víkend se zajímavými závody. Opět jsme také zaznamenali slušnou účast klubů,“ zamlouvalo se Kouřilové.

Oba víkendové dny provázely tropické teploty. „Trošku nás to zaskočilo, nečekali jsme takové horko. Bylo to náročnější pro všechny, nebylo úplně jednoduché schovat se před tím vedrem,“ přiznala Kouřilová. Jak však podotkla Buzrlová, mohlo být hůře. „Lepší, než kdyby pršelo,“ uzavřela veslařka, která se chystá na republikový šampionát družstev ve sprintu.

VÁCLAV PETRŮ