Také na základě individuálních tréninkových plánů pracují na nabírání fyzické kondice. Ty se zaměřují na všeobecnou vytrvalost, posilování vlastním tělem a odrazovou sílu.

Jarní část sezony začne tedy oficiálně zmíněného 17. ledna, kdy se zahájí společná intenzivní tréninková příprava. Dvakrát týdně, v pondělí a středu, se hráčský kádr sejde v posilovně. Z počátku ještě i v tělocvičně Základní školy Slovácká, pak stále častěji ve vlastní nově vybudované posilovně v areálu stadionu MSK Břeclav v Poštorné.

Třikrát týdně, tedy ve zbývající všední dny, bude na programu herní příprava na umělé trávě. Individuálně budou mít hráči možnost využívat regenerace v prostorách areálu MSK.

V sobotu 22. ledna začne zimní turnaj, jehož se společně se sedmi celky mužů zúčastní i družstvo nejstaršího dorostu MSK Břeclav U19. Bude snaha ho poskládat z hráčů ročníku 1992, jen v případě nutnosti bude družstvo doplňované mladšími hráči. „Jde o to, abychom hráče, kteří budou letos v dorostenecké kategorii končit, porovnali s kopanou mužů a lépe je tak připravili na přechod do vyšší věkové kategorie,“ vysvětluje záměr vedení klubu šéftrenér dorostu Luděk Zlámal.

Ročníky 93, 94 a 95 nepřijdou zkrátka. Budou jim vyhrazené neděle k přípravným zápasům, organizovaným vždy ve dvojicích – mladší dorost a starší dorost. Tento model se bude uplatňovat až do 6. března, následovat budou tři týdny na doladění skladby družstev před zahájením jarní části mistrovské sezony.

Do této doby bude od 14. do 18. března vsunuto soustředění v domácím prostředí se zaměřením na doladění herních činností, taktiku a nácvik standardních situací. To vše by mělo zajistit kvalitní připravenost družstva nejstaršího dorostu na boj o špici dorostenecké divize, spojenou se snahou o postup do druhé dorostenecké ligy.