Vyrovnaný zápas a těžce vybojované body i přesto, že je břeclavský kádr sužovaný zraněními. Smůla se domácím hráčům lepila na hokejky hned od začátku. Prvních pět minut zamkli hosty v obranném pásmu, kde si vytvořili slibné šance, svou převahu však gólově nedokázali potvrdit.

Žďárským se podařilo od tlaku osvobodit jen díky vyloučení Pánovce, při němž stejně Michálka ohrozili jen jednou. Do velké šance se po skončení početní výhody dostal hostující Čejka, i tentokrát byl ale Michálek stoprocentní.

Ve 12. minutě se naopak do přečíslení dostali břeclavští, kteří taktéž ztroskotali na brankáři. První přesilovka domácích přišla ve 14. minutě. Břeclavští se sice usadili v pásmu, ale žďárského brankáře Čížka neohrozili. V 16. minutě při další přesilovce nastřelil Ondřej Bartoš tyč a vzápětí byl nevybíravým zákrokem sražen na mantinel, za což Ludvík vyfasoval trest 5 + do konce zápasu.

Mladým Lvům se ale dlouhou přesilovku nepodařilo využít.
Ačkoliv na začátku druhé třetiny dobíhala přesilovka z předchozího dějství, po níž následovalo další vyloučení hostů, břeclavští puk za záda Čížka nedostali, což museli hosté zákonitě potrestat. Ve 31. minutě po kombinaci překonal ležícího Michálka Tomáš Střecha.

Břeclavi se naštěstí podařilo ještě do konce třetiny srovnat krok. Od modré střílel Sokol a vyražený puk do branky pohotově uklidil Juránek, v čase 38:30 se tak začínalo opět od začátku.

Na začátku poslední dvacetiminutovky měli břeclavští znovu více než minutovou možnost dvounásobné početní výhody, která však zůstala nepotrestaná. Rozhodující branka přišla v čase 51:02 a musela potěšit oko každého ze stovky diváků. Mezi kruhy si najel Ondřej Bartoš, vyčkal správného okamžiku a neomylně vymetl levý horní růžek Čížkovy branky.

Soupeři z Vysočiny nepomohl ani oddechový čas, po němž se chystali odvolat brankáře, ale břeclavští drželi puk na svých hokejkách a k power play se tak hosté dostali až necelých 10 vteřin před koncem, během nichž už nic nevymysleli.

O další body se odjedou dorostenci poprat v neděli do Orlové, která je bodově nejbližším soupeřem Břeclavi v boji o play-off.

HC Břeclav : SKLH Žďár nad Sázavou 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 39. Juránek (Sokol), 52. O. Bartoš (Pánovec) - 31. Střecha (Čejka, Bednář)
Vyloučení:
4:8, navíc Ludvík 5+OK, využití:0:0
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1

Šárka Libenská