„Je jedna z posledních možností porovnat si sílu soupeřů před mistrovstvím světa juniorů či dorosteneckým středoevropským mistrovstvím států CEFTA. Právě na základě výsledků z této regaty se dělá konečná nominace dorosteneckého reprezentačního družstva,“ říká trenér břeclavských veslařů Josef Akai.

Břeclavské družstvo dorostu šokovalo všechny přítomné svými výkony. Ve dvojskifu zvítězil Jakub Starnovský s Petrem Rampulou, ve dvojce bez kormidelníka dojela naše posádka Lukáš Helešic a Richard Rampula na třetím místě, společně potom skončili na čtyřce bez kormidelníka na druhém místě za lodí Rakouska a na čtyřce párové dokonce zvítězili.

Ve všech výše jmenovaných disciplinách si svými výkony Břeclaváci vybojovali právo startovat na závodech CEFTA.

„Reprezentovat ovšem mohou pouze v jedné disciplíně, a tak v Madarském Velence pojedou dorostenci ve čtyřce bez kormidelníka,“ dodal Akai.

Další želízko břeclavského SVK v ohni Anežka Buzrlová také nezklamala a zvítězila ve společenství se závodnicemi z Lysé nad Labem na čtyřce párové a v této disciplíně bude Českou republiku v Maďarsku reprezentovat.

Anežka se také pokoušela v závodě dvojskifů juniorek o nominaci na ME této kategorie. Tam jí ale vítězství ve finále B nestačilo na nominaci.

JOSEF NOVOTNÝ