Sport přináší množství dramatických situací, překvapení, radostí, zklamání. Do jedné takové vypjaté situace dospělo také finálové utkání krajského přeboru družstev dorostenek ve stolním tenisu mezi hráčkami MSK Břeclav a SKST Dubňany.

Vyhlídky na výhru, spojenou s přímým postupem na mistrovstvích družstev dorostu, měla v lanžhotské sportovní hale obě družstva zhruba rovnocenné.

„Když Magda Šubíková se Svatavou Janků vyhrály s párem Blechová – Ševčíková úvodní čtyřhru, v níž ze stavu 0:1 na sety a 8:10 po odvrácení dvou setbolů otočily na konečných 3:1, zdálo se být jisté, že prvenství bude patřit nám," ohlížel se za dramatickým utkáním trenér MSK Jaroslav Hýbner.

Důvod, proč mohl pomýšlet na postup, byl jasný. Do dvouher totiž nastoupila v dresu Břeclavi i sedmnáctiletá Ukrajinka Katsiaryna Baravok, od níž se čekaly další dva body potřebné k postupu a v záloze byla ještě druhá hráčka českého žebříčku starších žákyň Veronika Tušlová.

Dubňany se ale nevzdaly, zabojovaly a nečekaně se dostaly do vedení 2:1 na zápasy. „Baravok narazila na nepříjemnou defenzivní hru dorostenky Markéty Ševčíkové a velmi snadno jí odevzdala první dva sety. Pak přece jen poslechla mé rady, začala hrát taktičtěji a získala zpět ztracenou sebedůvěru. Srovnala na 2:2 a zdálo se, že obrat dotáhne do úspěšného konce. Stačilo ale pár chyb v úvodu páté sady, nervozita se vrátila a Baravok začala hrát opatrněji a to minimálně chybující Ševčíkové vyhovovalo," popsal trápení mladé zahraniční hráčky Hýbner.

Tušlová se střetla s první hráčkou žebříčku své věkové kategorie Barborou Blechovou, držela se s ní v kontaktu do koncovky třetího setu, pak se ale přece jen uplatnila větší herní jistota její soupeřky.

Na konečných 3:2 pro Břeclav vrátily svůj celek Baravok a Tušlová po výměně soupeřek. Baravok ještě stále nebyla zcela ve své kůži, první dva sety s Blechovou vyhrála až v koncovkách, v tom třetím už ovládla hru a napravila tak své předchozí zaváhání.

Také Tušlová se Ševčíkovou začala hodně špatně, v prvních třech setech stále jen dotahovala několikabodovou ztrátu a jen jednou se jí podařilo stav otočit ve svůj prospěch. Čtvrtý set při důslednějším uplatňování správné taktiky byl v její moci a dobře si vedla i v rozhodující páté sadě až do vedení 9:6.

„Po malém zkratu Veroniky to záhy bylo nerozhodně 9:9, přišel na řadu oddechový čas, po něm netypicky dlouhá úderová výměna se šťastným koncem pro nás a následně pečetící jedenáctý bod ve prospěch Veroniky," dodal nakonec přece jen spokojený břeclavský kouč.

Soutěž družstev dorostenců vyhrála ve sportovní hale Sokola Lanžhot Moravská Slávia Brno před SKST Hodonín.

MSK Břeclav – SKST Dubňany 3:2

Šubíková, Janků – Blechová, M. Ševčíková 3:1 (-8,10,5,7), Baravok – M.Ševčíková 2:3 (-6,–2,5,7,–7), Tušlová – Blechová 1:3 (-3,10,–9,–6), Baravok – Blechová 3:0 (9,9,4), Tušlová – M. Ševčíková 3:2 (-10,7,–6,8,9)