Veroniku Malíkovou i Petru Mergenthalovou zaskočila Pikalová, která hraje se sendvičovými potahy na obou stranách pálky, což jí umožňuje dávat míčkům odlišný odskok, než je to běžné.

Obě hráčky MSK se tomu nedokázaly zcela přizpůsobit, což se v plné nahotě ukázalo v úvodní čtyřhře a následně i ve dvouhrách.

Přitom Mergenthalová nad Pikalovou vedla 7:2 v pátém setu, ale zbrklostí koncovku setu ztratila.

Malíková s ní propásla čtyři setboly v první sadě (10:6) a dva mečboly v závěrečném pátém setu (10:8). Zbývající dvě utkání ve skupině hráčky MSK vyhrály s přehledem. Sokol Bor i s velmi dobrou Gallerachovou porazily 3:1, SKST Vlašim 3:0.

Nezbylo, než čekat na výsledek utkání Slavoj Praha-Bor, který dal rozluštění postupové tajenky. Bor splnil roli favorita, vyhrál díky Gallerachové 3:1 a při rovnosti bodů i získaných setů tří družstev se z postupu radovaly hráčky MSK.

Se Slavojem totiž na sety při porážce 1:3 remizovaly 9:9 (tři zápasy prohrály 2:3, jeden vyhrály 3:0) a s Borem byly aktivní o pět setů (10:5).

Když přežily postupové drama, vrhly se s chutí do bojů ve čtyřčlenné finálové skupině.

V úvodu podlehly favorizovanému celku ČSAD Hodonín 1:3 (Malíková porazila Tomanovskou, Hodonín získal dva body díky I.Pelcmanové a byl lepší ve čtyřhře). Pak přišel dramatický boj s Moravskou Slávií Brno. Dorostenky MSK se dokázaly prosadit ve čtyřhře, což bylo dobré znamení.

Pak ale nečekaně prohrála Malíková s Pavlicovou a podle předpokladů podlehla Mergenthalová přední české juniorské reprezentantce Mikulcové.

Do hry celek Břeclavi vrátila Malíková přesvědčivou výhrou nad Mikulcovou a Mergenthalová měla výborně rozehraný zápas s Pavlicovou, když vyhrála první dva sety. V dalších dvou ale její soupeřka lépe zvládla koncovky a v pátém setu již plně uplatnila své technické přednosti. I porážka 2:3 ale dávala nadějí, protože Brno předtím podlehlo stejným poměrem SK Dobré.

V posledním utkání finálové skupiny s Dobrým tak ještě šlo o všechno.

Přehozením sestavy celek MSK soupeře trochu zaskočil. Znovu byla úspěšná čtyřhra, Malíková porazila velmi dobře hrající jedničku Dobrého Šlehobrovou a Mergenthalová v obrovském dramatu zdolala 3:2 Rozínkovou.

Výhra 3:0 znamenala při rovnosti bodů tří družstev nejlepší skóre na sety a skvělou druhou příčku na M-ČR družstev dorostenek.

O dramatičnosti finálových bojů svědčí fakt, že Dobrému chyběl jediný míček ke zlatu (2:3 s Hodonínem po výhře nad Brnem), nakonec ale odjel s prázdnou se čtvrtým místem. Mistrem ČR se staly hráčky Hodonína, stříbro patří Břeclavi, bronz Brnu. Je to jen další doklad síly ženského a dívčího stolního tenisu na jihu Moravy.