Dostihová stáj Bors Břeclav neusnula v červenci na bratislavských vavřínech a získává pravidelně další cenná umístění jak v rovinových, tak překážkových, testech.

Rodící se tříletá překážková hvězda Sun of Gracie se poprvé vydala do zahraničí a v těžkém testu obsadila v italském Meranu solidní 6. místo. Její francouzský vrstevník Quatiky debutoval mezi tříletými koňmi na proutěných překážkách v Kolesách a vybojoval druhé místo.

V pardubickém mítinku se neztratil žádný z překážkových svěřenců trenéra Petra Juránka. Stáj Bors brala páté místo Age of Love, třetí příčku Universe of Gracie a čtvrtou pozici, kterou vyjela Quantera.

Sprinterský specialista, čtyřletý Storm of Gracie, změnil dočasně disciplínu a při svém proutěnkářském debutu ve Slušovicích obsadil pěkné druhé místo.

Svou premiéru má za sebou i naděje klasických dostihů příštího roku, dvouletý Lord of Gracie, který v pražské Chuchli obsadil páté místo.

Zářijové vrcholy dostihového sportu budou spojené především s posledním kvalifikačním mítinkem před Velkou pardubickou. Testy pro dvouleté koně se pojedou 10. září v Bratislavě.