A v Prušánkách bylo opravdu na co vzpomínat a hodnotit. Vždyť sázku na takové výsledky by jistě prohrál i sám majitel břeclavské stáje Luděk Mikulecký.

„Dosažená umístění předčila i moje nejpozitivnější prognózy a představy. V loňském roce se trenérského žezla naplno chopil trenér a žokej Jiří Kousek, ve stáji postupně započala generační výměna a bohužel se nám také nevyhnula tolik obávaná zranění," shrnul obecně největší změny majitel stáje.

Přesto je konečný sumář Borsu excelentní. Při devadesáti startech dokázali břeclavští koně šestnáctkrát zvítězit a přivézt čtyřicet šest dotovaných umístění. „Je to co do počtu vítězství i dosažených pozic nejlepší výsledek v celé historií stáje," konstatoval spokojeně Mikulecký.

Nade všemi ční překvapivý, ale zasloužený, výkon Universe of Gracie, čtvrtého koně letošní Velké pardubické, jehož vedl sám trenér Kousek.

Vysokou sportovní kvalitu mají i všechna tři vystoupení Lord of Gracie ve Francií, který ve velmi náročných dostizích obsadil první, druhé a třetí místo. Velkými nadějemi pro rovinové dostihy v letošním roce jsou letos tříletí Kalypso of Gracie a Odyssey of Gracie, ze starších pak Oratory Davis a spolehlivý devítiletý sprinterský matador Bright Sand.

Mezi překážkáři rostou skvělí následovníci „Unoše", a to především letos sedmiletý Quatiki, pětiletá Sunshine of Gracie nebo čtyřletý Salient of Gracie. Mezi něžným pohlavím by se nemusela ztratit ani Vivienne of Gracie. „Zabolely i odchody a ukončení kariéry King of Gracie, Daylini a především kobyl Princess of Gracie a super vytrvalé šampionky Greek Wedding,"

Teď se teprve ukáže, jestli břeclavská stáj dokáže obhájit dobyté sportovní pozice.