První finále bylo opatrné. Nikdo se nikam nehnal. Byly to střelecké dostihy. Domácí tým dokázal pokaždé vstřelit první gól, ale reakce Draků ne sebe nenechala nikdy dlouho čekat. Proto nebylo divu, že po druhé třetině svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 3:3. V závěrečném dějství se oba týmy soustředily spíše na obranu a zápas spěl k samostatným nájezdům. Až technický disciplína rozhodla o tom, že první zápas vyhráli domácí Reaktoři 2:1. Za břeclavské stříleli branky Michálek, Gabriška a Lenkovič. Jediným úspěšným nájezdníkem Břeclavi byl Lechner.

„Byl to vyrovnaný zápas, vyhrál šťastnější tým. Soupeř střílel branky po našich vlastních chybách a v nájezdové loterii měl prostě víc štěstí,“ komentoval úvodní nezdar kapitán Draků Lubomír Čulen mladší.

O den později to bylo úplně odlišné utkání. Draci začali hrát mnohem více útočně a tato taktika jim dokonale vyšla. Navíc bezchybně zachytal Čapka, kterému pokazil čisté konto hustopečský střelec až za stavu 6:0 pro Břeclav. Ale postupně. V první třetině se trefil Cabal a poté dokonce v dvojnásobném oslabení Nedvěd. Oslabení se ukázalo jako klíčové. V něm totiž v prostředním dějství vstřelil Lechner s Nedvědem další dvě branky a pátou trefu přidal Papp. Vysoké vítězství 8:1 zařídili dalšími brankami Cabal, hattrick dokončil Nedvěd a osmá trefa patřila Kristovi. Jak jinak, než v oslabení. Draci tak vyrovnali finálovou sérii na 1:1.

„Spadlo nám tam na rozdíl od předchozího zápasu všechno, navíc nám vycházela souhra. Navíc jsme dali polovinu gólů v oslabení, což se jen tak nevidí,“ dodal břeclavský kapitán.

Reaktor Hustopeče – Draci Břeclav 4:3 sn (1:1,2:2,0:0 – 1:0)

Sestava Draků: Čapka M – Papp-Zháňal, Kratochvíl-Tichý,Čulen ml.-Hübner – Nedvěd-Lechner-Lenkovič, Krůtil-Gabriška-Cabal, Krist-Ondrušík-Michálek

Reaktor Hustopeče – Draci Břeclav 1:8 (0:2,0:3,1:3)

Sestava Draků: Čapka – Papp-Zháňal, Kratochvil-Tichý,Čulen ml.-Hradský – Nedvěd-Lechner-Lenkovič, Krůtil-Gabriška-Cabal, Krist-Ondrušík-Michálek