Jedná se o závod vrcholové úrovně, kde objevují takoví borci jako dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, Petr Procházka či veslař Vašek Chalupa. Posádky bojují o celkové pořadí v sérii ČP, vítězné týmy mají právo závodit na Mistrovství světa a Evropy klubů. Závodí se v kategorii open, ženy a mix (minimálně osm pádlujících žen) na sobotních 200 a 500m a v nedělní 2 kilometrové trati, která se jede na otáčky.

Současné budou závodit ve své disciplíně amatérské posádky v soutěži Grand Prix dračích lodí, zde nesmí startovat závodníci Českého poháru, ale jen opravdoví nadšenci, kteří pádlují pro radost. Pořadatelé dokonce vítají úplné začátečníky. Stačí, když se dá dohromady skupinku 16 až 20 budoucích dragonů, které pořadatelé den před závodem na tréninku naučí pádlovat a připraví na sobotní závod na 200 metrů případně nedělní dlouhou trať jeden kilometr.

Na fotogalerii ze závodu dračích lodí se podívejte ZDE

Závodníci kromě oblečení nepotřebují vůbec nic, pořadatelé zajišťují lodě s vybavením, pádla, dodají kormidelníka, který loď řídí a posádku instruuje a hecuje. Premiérový závod bude dokonce s mezinárodní účastí, kdy očekáváme několik týmů z Rakouska a je přihlášen i jeden klubový tým z Turecka!

Ředitel závodu Zdeněk Janeček vyzývá všechny kolektivy a party kamarádů z okolí: „Dejte dohromady tým dvaceti draků a pojďte si zapádlovat. V pátek vás naučíme jezdit na dračí lodi a v sobotu si užijete skvělý závod i večerní dračí párty. Do areálu Autokempu Merkur na závody zveme samozřejmě i diváky.“ Přihlášky a více informací o tomto závodě i o dračích lodích obecně naleznete na webových adresách www.pavlof.cz či na www.dragonboat.cz.