To i přesto, že se závodili amatérské posádky, kteří se neutkávají v českém poháru, prestižní domácí soutěži.

„Soutěž Grand Prix vznikla původně čistě pro zábavu, najednou se ale ukázalo, že tady máme skupinu kvalitních týmů, které to začínají brát hodně vážně a dosahují časů na úrovni profesionálního Českého poháru,“ neskrýval svou radost pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Sobotní závod na 200 metrů pro sebe získal slovenský tým Dračí legie Trenčín, který porazil favorizované týmy Dračí dech Hranice a Dragon Force Přerov.

Vítězná posádka se netají tím, že by si v září na finálovém Mistrovství ČR v Račicích chtěla dojet pro hlavní cenu.

„Tento rok trénujeme dokonce třikrát týdně v loděnici na Váhu. Na Slovensku zatím nemáme konkurenci, dračí lodě u nás nemají takovou tradici, ale snažíme se tento sport zpropagovat,“ hlásila členka vítězného týmu Renata Hudcová.

V sobotu byl na programu také 3. ročník Mistrovství Moravy v přetahování lanem, kdy úkolem osmi silných závodníků bylo přetáhnout soupeře na druhém konci 35m dlouhého lana. Po řadě napínavých vyřazovacích soubojů nakonec titul zůstal na Moravě. Vítězem se stal tým Brněnští draci.

V neděli byl na programu psychicky i fyzicky náročnější závod na 1000 metrů. Pohár za první místo putoval opět na Slovensko, vyhrála Dračí legie Trenčín. Na druhém místě se umístil Dračí dech Hranice, třetí skončil tým Haka Dragons.

Vyhlášena byla také nejlepší čistě ženská posádka, na krátké i dlouhé trati s převahou zvítězil mezinárodní tým Česko-moravsko-slovenské dračice. V kategorii veteránů zvítězil tým Veteráni Brno.

„Na podzim proto budeme stát před rozhodnutím, jak propojit závody Grand Prix se soutěží Českého poháru, aby si na své přišly zkušené i amatérské posádky,“ přemítal Janeček pod dojmem výborných výsledků z letošní povedené akce.