První sobotní zápas s domácími Snails Hustopeče začali Břeclaváci dobře a už po šesti minutách vedli 2:0. Nejprve se prosadil z dorážky Krůtil, a poté byla v přesilovce připsána branka kapitánovi Břeclavi Čulenovi mladšímu.

„Čekali jsme vyrovnaný zápas, a proto nás překvapilo, že jsme tak rychle vedli. Domácí se navíc nedokázali dlouho prosadit. Vstup do druhé části jsme si ale představovali úplně jinak,“ komentoval povedený vstup do zápasu Lubomír Čulen mladší a narážel nato, že Hustopečští během tří minut dokázali smazat dvoubrankové manko.

V polovině zápasu se na hřišti strhla hromadná bitka, která jen podtrhla fakt, že jsou Draci nejtrestanějším týmem soutěže. Rozhodčí přehlížel časté fauly, a tak se hokejbalisté Břeclavi bránili po svém. Do bitky se nakonec zapojili tři hráči Draků a dva domácí. Nakonec se do hromadné strkanice zapojil dokonce i brankář Draků. Poté, co rozhodčí rozdal tresty, se pokračovalo ve sníženém počtu hráčů, ale další branky to už nepřineslo.

Třetí třetina byla v režii Draků, kteří soupeře přestříleli v této části 17:7, branku ale nedali a podobně na tom byli i Snails. „Přes veškerou snahu se nám nepodařilo dát gól a utkání musely rozhodnout až nájezdy. Na ty jsme si věřili,“ tvrdil Čulen. A měl pravdu. Jeho tým se mohl spolehnout na strážce své klece Čapku, který si v nájezdech libuje. Ten chytil všechny střelecké pokusy domácích, zatímco hustopečský brankář inkasoval z holí Krůtila a Cabana. Draci si tak odvezli body za výhru 3:2 po nájezdech.

Druhý zápas Draků s lídrem soutěže měl jednoznačný průběh. Břeclavští sice s vítězi loňského ročníku drželi dlouho krok, ve druhé části ale inkasovali, a v závěrečném dějství je domácí dorazili dalšími třemi brankami. Výsledek 0:4 je však s tímto soupeřem přijatelný.