Po exhibici kitboardingu a jedné z největších hvězd tohoto sportu, Hervé Bourého, se již příští víkend, v sobotu 21. a v neděli 22. července pojede závod dračích lodí.
Toto plavidlo má nezaměnitelný vzhled. Přídě i zádě lodí zdobí dračí hlava a ocas. Loď obsluhuje dvacet veslařů, kormidelník a bubeník, který určuje tempo.

Historie pádlování

na dračích lodích sahá až dva tisíce let zpátky do staré Číny. Novodobá historie se začala psát v Hongkongu v roce 1976, kdy se uskutečnil prvni festival dračích lodí a odtud se rozšířil dále do celého světa. V současnosti se tomuto sportu aktivně věnuje 50 milionů lidí ve více než padesáti zemích světa a obliba stále roste. Česká republika se stala v dragonboatingu velmocí. V roce 2004 získala jak titul mistrů Evropy, tak i světa.

O dračí lodě a dračí závody neustále roste zájem – u médií i veřejnosti. Vzniká čím dál vícetýmů, které chodí pravidelně i nepravidelně pádlovat.
„To je přesně ten důvod, proč jsme se rozhodli založit tradici dračích závodů i na Jižní Moravě. Lokalita Pálavy má neopakovatelné kouzlo a přitažlivost, samozřejmě jak díky památkám a přírodě, tak i díky skvělému vínu a pohostinným vinařům. Věříme, že draci, kteří se sjedou z celé ČR budou nadšeni prostředím a noví draci z okolních měst a vesniček budou nadšeni atmosférou závodů,“ vysvětlil důvody pořádání akce organizátor Zdeněk Janeček. Jak bývá zvykem, po závodech přijde na řadu i kultura. Konkrétně kapela Helmutova stříkačka.