Zato Poštorná hraje poslední kola o záchranu, protože týmy na 7. – 10. místě jsou tak vyrovnané, že se všichni mohou zachránit, ale i spadnout do nižší soutěže. I přes psychický tlak Tatran první set zvládal dobře.

„Po vyrovnaném začátku jsme si vypracovali až čtyřbodový náskok, který při vstupu do koncovky byl ještě 23:20. Oddechový čas nám spíše uškodil,“ litoval trenér Tatranu Michal Marek.

Drásov srovnal skóre a začala bitva o každý bod. Domácí přece jen uhrávali bodovky snadněji, měli o fous lepší příjem a také na podání dokázali vyvinout větší tlak. Nakonec po chybách Tatranu zvítězili 31:29. Následující dva sety měly obdobný průběh. Příkladně bojující Poštorná marně vzdorovala tlaku z podání soupeře a lepším blokům.

Drásov byl také výrazně lepší na příjmu podání. Tatran držel krok, ale vždy před koncovkou domácí přitlačili na servisu a závěr setů vyzněl jasně v neprospěch Poštorné. První zápas tak skončil jednoznačně 3:0 pro Drásov.

„O druhém utkání platilo doslova totéž, co u prvního. Jen boj do koncovky se podařilo udržet i ve druhém setu. Míchalo se sestavou, ale nic nepomohlo. Domácí s lehkostí ovládli hru a proti bezzubé, a na příjmu velmi často chybující Poštorné, si užívali konec sezóny před domácím publikem,“ komentoval nepovedenou odvetu Marek.

Snad budou 19. března doma schopní hráči Poštorné proti Novému Jičínu zopakovat výkon z prvních setů obou utkání a zachrání se.