V českém dresu se předvedla i osmnáctiletá valtická rodačka Eliška Dřímalová, kterou doplnily kolegyně Natálie Kerschbaummayr a Nikol Zdráhalová. Česká trojice dojela na osmém místě ze čtrnácti družstev v novém českém juniorském rekordu 3:26,30 minut. Mladá Valtičanka, která dříve dělala krasobruslení a atletiku, se těmito závody rozloučila s juniorskou kategorií. Závodit už bude moci jen v kategorii žen.

„Za to musím děvčata pochválit, proto také na světový šampionát jela," neskrývá radost Novák, jenž sledoval kvůli povinností u dospělých rychlobruslařek juniorky alespoň na dálku. Přímo v Norsku juniorky vedl asistující kouč Pavel Kulma.

Češky přitom byly jedinou juniorskou reprezentací ze země bez domácího ledového oválu. K rychlobruslař­skému tréninku po boku Martiny Sáblíkové je šéftrenér Novák pozval před třemi zimami. I tak mají ale na své soupeřky ztrátu dalších dvou zim na ledě.

Novák mohl na juniorské mistrovství světa poslat ještě čtvrtou českou rychlobruslařku, která zajela náročný časový limit, ale nechtěl, aby cestovala v šestnácti letech do Norska jen kvůli účasti.

Nyní čeká na české rychlobruslařky letní dřina, především v sedlech kol.