Ten výčet zaslouží potlesk. Třikrát zlato. Třikrát stříbro. A čtyřikrát bronz.

Břeclavští veslaři zazářili na devátém ročníku halové regaty na veslařských trenažérech O pohár Slňavy. „V celkovém hodnocení klubů jsme skončili na třetím místě," mnul si ruce trenér Josef Akai.

Břeclavané brali medaile napříč věkovými kategoriemi. Ovšem pěkně popořádku… „Ihned po příjezdu se na start postavily nové veslařské naděje ročníků 2004 a 2005. Štěpán Melský skončil třetí, Ema Helešicová první a Kateřina Kouřilová druhá," sdělil spokojený trenér.

Dařilo se rovně mladší žákyni Tereze Melské, jež projela pomyslným cílem s třetím nejlepším časem. Ve stejné kategorii chlapců bral bronz Matěj Helešic. „Toho v závěru mocně dotahoval Timon Vlašic, jenž zaostal na čtvrtém místě pouze o šest desetin vteřiny. Dále se na sedmém, osmém a devátém místě seřadili další naši závodníci: Lukáš Skuhravý, Danny Kubík a Jan Turek. Lukáš Nešpor po dobrém začátku skončil nakonec v druhé polovině startovního pole," vyjmenoval Akai.

Zlatá juniorka

Petr Polášek v silně obsazeném závodě žáků ročníku 2003 projel cílem na šestém místě a po nemoci se teprve dostává do formy. Naopak ze zlata se radovala žačka Tereza Hlavinková. „První závody zde absolvovala v závodě žaček nejstarších Marie Ivičičová. Její konečné osmé místo je příslibem do budoucna," je přesvědčený břeclavský kouč.

Upozornili na sebe také začínající naděje Lukáš Rylich, Šimon Odehnal nebo Adam Jurčík. „V následném silně obsazeném závodě nejstarších žáků skončil Dalibor Neděla na patnáctém místě a utvořil si svůj časový osobní rekord," pokračoval Akai.

Osobní rekord si vylepšil také dorostenec Matouš Helešic, jenž zaznamenal třinácté místo. O tři příčky dále dojel Radim Dovrtěl.

Třetí zlato vybojovala juniorka Marie Hlavinková, která startovala z plného tréninku. Zklamaná byla Markéta Nedělová, jež po nadějném začátku nevydržela nasazené tempo a skončila sedmá.

„Mezi juniory si pro stříbrnou medaili a svůj nejlepší osobní čas přijel Ríša Rampula a pro bronz jeho bratr Petr," poznamenal Akai.

Poslední startoval muž lehké váhy Aleš Suský, jenž přijel na druhém místě za favorizovaným Lukášem Babačem z Piešťan. Nejdůležitější závod zimní sezóny čeká Břeclav v polovině února, kdy je v programu rpeublikové mistrovství. To se koná v Ústí nad Labem, kam se podívají pouze závodníci s nejlepšími časy.