Ve zdejším zázemí si přijde na své opravdu každý – poprvé budou v akci dětské závody a na dospělé účastníky čekají perfektně připravené trasy vedoucí přes vinohrady, louky i sady. To vše v upraveném individuálním formátu a v souladu s aktuálními vládními opatřeními. Závod Hustopeče Agrotec Tour ŠKODA AUTO startuje v sobotou 22. května.

Seriál Kolo pro život se do Hustopečí vrací už posedmé. „Těší nás zájem o tuto lokalitu a doufáme, že se i letos účastní spousta nadšených cyklistů. Trasy na jižní Moravě jsou velmi atraktivní – průjezdy vinicemi i výhledy na Pálavu se jen tak neokoukají,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel komunikace za pořádající agenturu Petr Čech Sport.

Nejdelší 59kilometrová trasa B s převýšením více než 1100 metrů odstartuje z Dukelského náměstí a provede cyklisty malebnými průjezdy po místních vinohradech. Kratší trať C o délce 36 kilometrů s převýšením necelých 700 metrů povede po zkráceném okruhu, účastníci ale nebudou ochuzeni o nádherné výhledy. Zpestřením obou tras je průjezd obcí Němčičky, kde se nachází nejníže položený skiareál v Česku. V rámci sobotního cyklistického klání proběhnou i první dětské závody letošní sezony NOVA Junior Trophy, chybět nebude ani Family jízda. V neposlední řadě v zázemí akce vyroste T-Mobile Adventure zóna s oblíbeným pumptrackem.

Zájemci o závod Hustopeče Agrotec Tour ŠKODA AUTO se mohou registrovat prostřednictvím oficiálních stránek seriálu www.kolopro.cz, kde najdou doplňující informace ke všem závodům, včetně map a startovacích časů. Seriál Kolo pro život pokračuje prvním letošním cyklofestivalem 29. a 30. května na Orlíku.

ANNA HRBÁČKOVÁ