Bude to druhá příležitost pro novou posilu z Běloruska Elenu Dubkovou prokázat své kvality a společně s Renátou Štrbíkovou a Kristýnou Mikulcovou získat dvě očekávaná vysoká vítězství.

Břeclavanky jsou navíc jistě podpořeny úspěšným výsledkem ze Superligy, v níž porazily Záhřeb.

Ve stejném termínu budou hrát Hodonín A a Hodonín B doma se Slavojem Praha a se Sokolem Bor, Spartak Hluk doprovodí ženy MSK ČP Břeclav Gumotex do Čech a uskuteční se derby SK Frýdlant-Ferrum Frýdlant.

Ženy břeclavského MSK by se měly dostat ze čtvrté příčky nejméně na třetí, v ideálním případě dokonce na druhou pozici, s tím, že budou mít o jedno utkání odehráno více než oba Frýdlanty.

Druholigové béčko MSK bude mít v sobotu 30. ledna jednu z posledních šancí zatroubit k postupu z poslední příčky tabulky vzhůru směrem k záchraně.

Hostit bude SKST Dubňany A (od 10 hod.) a SKST Dubňany B (od 15 hod.), družstva, na která mají nejmenší bodovou ztrátu.

Připraveny nastoupit jsou Drahomíra Kropáčová, Svatava Janků, Magdaléna Šubíková a Denisa Pyskatá, stále je nejasno kolem startu Barbory Poláchové, jejíž přítomnost v družstvu by byla žádoucí.

V závěrečných pěti utkáních bude ještě možné mnohé změnit. Hrát se bude i divize žen. Družstvo MSK Břeclav C, které bude tvořit trojice hráček Nikol Cerovská, Natálie Vrzalová a Martina Vašíčková, nastoupí v Líšni proti domácímu suverénně prvnímu Sokolu, disponujícímu kádrem hráček s ligovými zkušenostmi.