„Mám i španělskou licenci, takže tam mohu hrát. Snad pro mě dopadne turnaj dobře. Je to turnaj Baleárských ostrovů, ale měly by tam přijet i hráčky z pevninského Španělska. A je klidně možné, že se tam ukáže i samotný Nadal,“ těší se Dubská do přímořského letoviska na východě ostrova.

To má zřejmě zvláštní klima pro sportovce. Kromě slavného „Rafy“ ze stejného města pochází i známí fotbalisté. Třeba jeho strýc Miguel Angel Nadal či Alber Riera.

Do Manacoru to nebude mít Dubská daleko. Vždyť se připravuje již několik měsíců ve vyhlášené tenisové akademii někdejší světové dvojky Guillerma Villase právě na Mallorce. Spolu s ní se připravují hráči z Dánska, Ukrajiny, Ruska, Francie či Indie a dalších zemí.

Přiletí na Mistrovství ČR

Jasnou prioritou je ale pro čtrnáctiletou hráčku mistrovství republiky, které se za pár týdnů bude konat v Jablonci.

Kvůli tomuto turnaji se 14. srpna vrátí na jedenáct dnů do České republiky. Ambice na českém šampionátu malé určitě nemá.

„To bude nejdůležitější pro toto léto. Od posledního pobytu doma jsem ani turnaj nehrála, proto taky pojedu do Manacoru, rozehrát se,“ vysvětlila hráčka, jíž předpovídají tenisoví experti skutečně zářnou budoucnost.

Vidina profeionální kariéry, které Linda podřídila prakticky celý život, se řádně přiblíží už na podzim. To ji bude čekat jeden z přelomů kariéry.

Boj o první body

Možnou budoucí tenisovou hvězdu totiž čekají tři turnaje. A ne jen tak ledajaké, premiérově se na kurt postaví v boji o body do žebříčku WTA. Půjde o její vstup do profesionálního tenisového světa.

„Budu se moc snažit uhrát svoje první body. Kromě těch tří turnajů mně do konce roku už kromě tréninku nic nečeká. Další budou až v lednu a vypadá to na Karibik,“ hlásí usměvavá hráčka, která obdivuje srbskou tenistku Anu Ivanovičovou.