První rok se rozkoukávala mezi juniory, nabrala další zkušenosti a podívala se i nato, jak se hraje tenis v daleké Číně.

„V Alicante jsem spokojená. Když to porovnám, je to tu lepší než na Mallorce. Jsem moc ráda, že mě sem přijali, můžu trénovat s některými hráčkami první světové třístovky seniorského žebříčku. Občas se mi povede hrát i přímo vedle Ferrera, což mi dodává hodně sebevědomí. V listopadu sem navíc přišli i Nicolas Almagro a Garcia Lopez, což jsou hráči první světové padesátky,“ vyjmenovává nejsilnější zážitky z nové tenisové školy Dubská.

Jak sama říká, od špičkových hráčů lze okoukat nejen herní styl, ale dá se od nich naučit i příkladný přístup k tréninku.

Ve Ferrerově akademii šla Dubská rychle nahoru jak fyzicky, tak i po tenisové stránce. V dubnu absolvovala dva turnaje španělského okruhu. V jednom se dostala až do finále, druhý skončila v semifinále.

„Odehrála jsem tam hodně dobrých zápasů, hlavně jsem ale porazila mistryni Španělska do šestnácti let, toho si nejvíc cením,“ naznačila své zlepšení mladá tenistka. Největší úspěch ale přišel až v červnu. Z kvalifikace se na turnaji v Černé Hoře dostala až do finále ve dvouhře a do semifinále ve čtyřhře. Připsala si tak cenné body do juniorského žebříčku ITF.

V září se pak vypravila na turnaj ITF do Číny. Tam se jí herně už tolik nedařilo, na vině bylo hlavně obnovené zranění zad. Přesto jí pobyt v Číně, kam se málokterý Čech dostane jen tak, dal spoustu životních zkušeností.

Dřela záda i břicho

Na podzim už Dubskou bolavá záda na žádný turnaj nepustila. „Měla jsem sedmitýdenní pauzu od tenisu, ale i když jsem nehrála, poctivě jsem trénovala, posilovala břicho a záda, aby bolesti přestaly,“ popsala poslední neveselé měsíce tenistka.

Do České republiky nelétá často, i když ve srovnání s minulými roky tu byla vícekrát. Hlavně kvůli nové škole a rehabilitaci.

„Jsem prvním rokem na soukromé obchodní akademii a potřebovala jsem se seznámit s učiteli. I když mám individuální plán, tak jsem musela první ročník rozvolnit na dva roky. Kromě toho jsem měla nějaké osobní volno a trávila jsem dva týdny i na sportovní klinice u špičkového doktora známých atletů Jiřího Neumanna v Hradci Králové,“ vypráví Dubská o svých vynucených návštěvách v České republice.

Blížící se vánoční svátky sice stráví v Břeclavi u rodičů, na silvestra už ale bude znovu ve Španělsku. Už první dva týdny v lednu ji totiž čekají další turnaje série ITF. Oba budou ve Španělsku, a pokud se jí podaří uhrát nějaké body do žebříčku, mohla by se podívat i na prestižnější juniorské turnaje do Jižní Ameriky.