Vždyť Duhovce jako nováčkovi soutěže mnozí předpovídali krátký pobyt v tak vysoké soutěži.

Po podzimní části tomu také vše na první pohled nasvědčovalo, když s pouhými dvěma výhrami uzavírala tabulku.

Ale kdo pozorně sledoval výkony Duhovky, musel jen uznale pokyvovat hlavou. Vždyť kromě dvou výher, v dalších šesti zápasech Duhovka prohrála vždy po velkém boji až v páté rozhodující sadě a jenom menší zkušenost jako nováčkovská daň zabránila, aby se Duhovka nepohybovala v horní polovině tabulky.

O tom se koneckonců přesvědčila na vlastní kůži i Lokomotiva Břeclav, když na domácí palubovce v hodině dvanácté odvracela porážku s Duhovkou až v pátém setu.

V druhé polovině soutěže už to bylo o něčem jiném.

Příchod zkušené hráčky Daniely Valentové z Lokomotivy Břeclav na hostování vnesl do družstva to, co doposud chybělo: zkušenost, klid a přehled v rozhodujících chvílích.

A to zajistilo v jarní části Duhovce celkem osm výher a spolu s dvěmi výhrami z podzimní části i jistotu zachování této soutěže pro Břeclav i pro příští sezónu.

Po očekávaném postupu Lokomotivy do 2. ligy bude tak i nadále město Břeclav zastoupeno v nejvyšší krajské soutěži žen. A to je jistě velký úspěch a příslib do budoucna.

Navíc kádr Duhovky tvoří stoprocentně mladé hráčky, které ještě nedávno hrály soutěže kadetek nebo juniorek. Představme si jednotlivé hráčky, které se o tento úspěch zasloužily.

Jsou to smečařky Michaela Bábíčková, Hana Vanžurová, Tereza Darmovzalová a Kamila Švendová, nahrávačky Eva Bahníčková a Veronika Charvátová, na bloku Marie Karešová, Andrea Krejčová, libero již zmiňovaná Daniela Valentová.

V nouzi nejvyšší zaskakovaly i hrající trenérky Světlana Pavelková a Jana Šlancarová a zkušenosti sbíraly zatím ještě kadetka Kristýna Darmovzalová a žákyně Eva Bartolšicová.

Po náročné sezóně jistě všichni přivítají chvíle odpočinku, proložené přípravnými turnaji a soustředěními. A to vše spolu se zkušenostmi z právě skončené soutěže přispěje k tomu, že v novém ročníku bude Duhovka pomýšlet na ještě lepší umístění.

Bára Janíčková