Duhovka výborně začala a než se soupeř rozehrál, vedla v prvním setu 14:5. Přesto tento set domácí zcela nepochopitelně ztratily nekvalitním příjmem a velmi špatným podáním.

Druhý a třetí set si připsaly domácí hráčky po výborné hře, i když v koncovkách opět brnkaly na nervy trenérce Bábíčkové.

Nebýt zbytečně ztraceného prvního setu, mohlo být za necelou hodinu po zápase. Naopak soupeř za stavu 1: 2 ještě přidal, Duhovka naopak opět zbytečně kazila na podání a příjmu. V pátém setu hostující hráčky odskočily na rozhodujících 5:0 a tento rozdíl si udržely až do do konce zápasu.

Druhý zápas se odvíjel velmi podobně jako první. Tentokrát si náskok v prvním setu domácí hráčky pohlídaly a dobře rozehraný byl i druhý set. Situace se však opakovala a Duhovka takticky koncovku vůbec nezvládla. Za stavu 1:1 na sety domácí hráčky kalkulovaly s únavou soupeřek při téměř generačním rozdílu obou družstev.

V tom se ale přepočítaly, když zkušenost a minimum chyb hostujících hráček nakonec převážily. Naopak Duhovka se opět nevyvarovala předešlých chyb a tak zcela fyzicky vyčerpané soupeřky si po zásluze odvezly obě výhry.

Před závěrečnými čtyřmi koly tak Duhovka opět drží devátou sestupovou příčku. Příští kolo za dva týdny hraje ve Šlapanicích rozhodující zápas. Oba zápasy Duhovka musí vyhrát a ještě navíc spoléhat na to, že Šlapanice neuhrají v posledním zápase na Juliánově ani jednu výhru.