JOSEF JANÍČEK

V dopoledním zápase Duhovka v prvním setu zabrala až za stavu 0:10, postupně vyrovnala hru, ale získat set se jí už nepodařilo. Ve druhém a třetím setu byl průběh vyrovnaný, celky se střídaly ve vedení, ale koncovky opět uhrály jen soupeřky.

V odpolední odvetě Duhovka nejprve uhrála po vyrovnaném průběhu první set. Když potom ve druhém setu po dobrém výkonu vedla 24:21, zdálo se, že vše je na dobré cestě. Místo toho, jako již mnohokrát, po sérii nevynucených chyb přišla dramatická koncovka a zbytečná ztráta setu poměrem 29:31. Podobný průběh měl i třetí set, kdy Duhovka vedla dokonce 20:13, a přesto jej ztratila. Soupeřky využily psychické výhody a rychle získaly pro sebe i čtvrtý set a tím i celý zápas.

Domácí hráčky již nenašly motivaci na zvrat v zápase, který se pro ně tak příznivě vyvíjel. „Kladem obou zápasů, ve kterých nastoupily všechny uzdravené hráčky, byly zlepšené výkony jednotlivkyň. Zápornou stránkou byl náš špatný příjem, zbytečné chyby na podání a nevyrovnanost v koncovkách,“ hodnotil dvojutkání trenér Duhovky Groh.

Ztráta obou zápasů poměrem 0:3, navíc na domácí půdě, je pro Duhovku nepříjemná. Výpadek musí kadetky nahradit již za týden ziskem na půdě posledního celku v tabulce, kterým je Hradec Králové.