Pořadatelé zFides Brno– oddílu plavání a Klubu sportovního potápění Nautilus Břeclav připravili pro otužilce vareálu Slováckého veslařského klubu Nad Splavem obvyklé trati odélce 100, 250, 500, 750a 1000metrů.

Celkem 59soutěžících zimních plavců, mezi nimi iněkolik pokořitelů Kanálu La Manche, bylo zpočátku poněkud zaskočeno větrem a sněhovou vánicí, ale nakonec si vodu řeky Dyje oteplotě pouhých 1,2°C pochvalovali.

Teplota vzduchu– 2°C naopak vadila přihlížejícím divákům.

Vzávodě na 100metrů startovalo 5plavců, mezi nimi inejmladší– čtrnáctiletý Jan Tichý zFidesu Brno a nejstarší– třiaosmdesátiletý Dušan Věženský zOlomouce.

Do závodu na 250metrů nastoupili pouze 2plavci a nejrychlejší byl Jiří Němeček zLokomotivy Brno, za ním Miroslav Harant-Pecha zJihlavského plaveckého klubuAxis.

Závod na 500metrů absolvovalo 5plavců, zvítězil Vlastimil Zaoral ze Spartaku Přerov.

Závodu na 750metrů se zúčastnilo 11plavců, nejrychlejším byl Pavel Nosek zFidesuBrno.

Vnejnáročnějším závodě na 1000metrů startovalo celkem 36plavců, nejrychleji znich dle předpokladů byl opět vedoucí plavec Českého poháru– Jan Váně zFidesu Brno.