Už v pátek se utká na lodích dračí potěr v rámci akce Pálavské dráče. Jedná se o závod školních týmů, a to jak ze škol středních, tak ze škol základních. Děti z celého Jihomoravského kraje tak mají možnost vyzkoušet si zajímavý sport, který je skvělou příležitostí k pobytu na čerstvém vzduchu.

Při sobotním závodu Břeclavský drak si může úplně každý vyzkoušet tuto atraktivní disciplínu, která je dobrou příležitostí provětrat svaly, dech i vztahy. Jedná se totiž o týmový sport, při kterém do dračí lodě musí zasednout až 20 pádlujících, a to žen i mužů společně, dále také bubeník a zkušený kormidelník.

Dračí týmy se při závodu Břeclavský drak utkají na dvou tratích. Nejprve se jede závod na 200 metrů s pevným startem po proudu řeky Dyje. Tým, který projde nejlépe sítem rozjížděk a opravných jízd až do finále, má naději získat některou z cen. Posádky přátel jedou o Pohár společnosti GUMOTEX a firemní týmy se utkají o Pohár společnosti Fosfa. Závody tím ale nekončí, protože následuje ještě závod na 1000 metrů s jednou otáčkou, který se pojede o Pohár města Břeclavi.

Břeclavští veslaři - ilustrační fotografie.
Na Primátorkách se dařilo i břeclavským veslařům

Při každé jízdě je skvělé sledovat nadšení závodníků, kteří jsou schopni za zvuku bubnů a povzbuzování diváků ze sebe vydat nevídané výkony.

V příjemném přírodním areálu veslařského klubu je možno strávit celý den, pro návštěvníky budou připraveny stánky se zajímavým občerstvením. Kontakty, aktuality a podrobnosti jsou na webu www.breclavskydrak.cz.

SLÁVKA KOUŘILOVÁ