Turnaj se koná za finanční podpory Jihomoravského kraje a během dvou dní se představilo v městské sportovní hale v Hustopečích více než 250 hráčů a hráček z celé republiky ve třech věkových kategoriích.

Jižní Morava měla silné zastoupení a oddíly plně využily možnost, aby jejich hráči poměřili svoje schopnosti s těmi nejlepšími z celé republiky. A tak na stolech byli vidět zástupci z Břeclavi, Hodonína, Hustopečí, Kobylí, Lanžhota, Brna, Dubňan, Čejče či Blanska.

A v konečném pořadí dosáhli zástupci jihomoravských oddílů velkých úspěchů. V kategorii mladších žákyň zvítězila Ševčíková z Dubňan, v kategorii nejmladších žákyň její oddílová spoluhráčka Kotásková.

Vašíček z Břeclavi byl mezi mladšími žáky třetí, stejně tak Hromek z Dubňan a Hlobilová z Hodonína mezi nejmladšími. Ani zástupce pořádajícího oddílu se neztratil. Filip Růžička se v nejmladších probojoval mezi nejlepších osm a ve čtyřhře se svým spoluhráčem Bednářem z Brna se probojovali až do finále.

Turnaj se podařil po všech stránkách a velký podíl na tomto úspěchu mají rozhodčí v čele s vrchním Ing. Janem Šafaříkem, který celý turnaj se svým otcem a bratry řídil.

JAN MATLACH