Vivien se narodila v Budapešti, kde v šesti letech (1980) našla cestu do známého stolně-tenisového centra Statisztiky. Zkoušela i lyžování a tenis, hra s menším míčkem jí ale učarovala a zůstala jí věrná dodnes. Jejím prvním trenérem byl Istvan Fülöp, který ji později vedl i jako trenér reprezentace žen Maďarska.

Určitě jí dal dobré základy, na kterých se dalo stavět. V mládežnických kategoriích získala Vivien na evropském fóru sedm zlatých medailí, ať již to bylo ve dvouhře, čtyřhrách nebo soutěži družstev. Ve Statisztice strávila plných dvaadvacet let (do 2002), pak se trochu stáhla z mezinárodních stolů a následujících osm let hrála nejvyšší domácí soutěže, Superligu a také Pohár ETTU v Postásu Budapešť. Prvenství Statisztiky na mistrovství Maďarska a v Superlize by se nedala spočítat na prstech obou rukou, tento klub měl na sklonku minulého století obrovskou sílu.

V Postásu přidala jeden mistrovský titul a dvě prvenství v Poháru ETTU. Dvakrát byla Vivien členkou stříbrného družstva žen Maďarska na ME, ve čtyřhře byly s Kristinou Tóth ve čtvrtfinále na ME 1992 a na MS 1993, štíhlá blondýnka patřila i do družstva Maďarska, které na MS 1995 obsadilo sedmé místo.

Ve světovém žebříčku byla nejvýše na 57.místě, v Evropě to byla čtrnáctá příčka. Jednou hrála klasifikační turnaj nejlepších Evropanek TOP 12 a skončila na něm devátá, na ME 2000 v Brémách postoupila do osmifinále dvouhry žen. Dvakrát vyhrála maďarský TOP 12, ve sbírce má celou řadu zlatých medailí ze čtyřher na domácím šampionátu, jen individuálně se až na samotný vrchol nedokázala dostat.

Vícekrát postoupila až do finále dvouhry žen a jednou (1997) byla ve finálovém duelu s Tóth výhře hodně blízko. Vivien Ellö byla celosvětově známá jako hráčka, která používá nezvyklou kombinaci sendvičových potahů (vroubky nahoru) na obou stranách pálky. Před třemi lety došlo k radikální změně. Vivien přešla na hladké potahy butterfly tenergy 64, se kterými hraje i Renáta Štrbíková.

Nyní se již chystá v domácím prostředí, aby byla připravená pomoci Břeclavi v bojích o třetí mistrovský titul. Angažmá v MSK je jejím prvním zahraničním, zatím „nevytáhla paty“ z rodné Budapešti, což je do určitě rarita.

S českým stolním tenisem se v minulosti setkávala v Superlize a také na reprezentačním mezinárodním fóru. Z té doby dobře zná Zuzanu Poliačkovou a Renátu Štrbíkovou, se kterými si často ráda povídala. Můžeme se jen těšit na tuto novou tvář v dresu MSK ČP Břeclav Gumotex.