V sousedním Hodoníně ji v úterý večer porazila Anna Tichomirovová.

„Udělala jsem více chyb. Ona má takovou hru, nic nevymýšlí. Nic speciálního neumí, ale nedělá chyby. Pouze vrací. Já jsem hrála příliš na stůl, nemohla jsem moc přitlačit, měla jsem i špatně nalepenou raketu. My máme více možností i technicky umíme zahrát lepší míče," říkala Štrbíková po zápase.

ExBřeclavanka vstupovala do zápasu ve složité pozici, kdy Češky prohrávaly po neúspěšném pokusu Ivety Vacenovské.

„To byl základ porážky celého týmu," hlesla poté Vacenovská.

Nedoma: Renáta je nenapodobitelná

Břeclavského trenéra Petra Nedomu výsledek zaskočil. Na první pohled jednoznačnou porážku nečekal.

„Jsem už druhý den v Polsku, jinak bych se na utkání určitě přijel podívat. Zatím jsem ale neměl ani možnost dostat se k internetu," reagoval Nedoma na českou porážku.

Když komentoval Štrbíkovou, měl jen slova chvály. Vždyť také v roce 2010 klubu výrazně pomohla k mistrovskému titulu v domácí extralize.

„Renáta je vyloženě originál. Není moc hráček, které hrají velmi moderně, riskantně a přitom velmi pohledně," sdělil břeclavský kouč.

Češky mají momentálně bilanci dvou výher a dvou porážek, ve skupině B jsou třetí za neporaženými Němkami a druhými Ruskami. V posledním utkání potřebují svěřenkyně kouče Miroslava Cecavy porazit Anglii, aby měly šanci na druhé místo.

Pokud stolní tenistky obsadí v kvalifikaci třetí až páté místo, budou hrát na mistrovství Evropy v základních skupinách a postup do čtvrtfinále si musí vybojovat.

„Skupinu jsme si hodně zkomplikovaly. Každá porážka 0:3 je totiž velký problém," ví další reprezentantka Dana Čechová.

Týmová jednička Iveta Vacenovská to tak černě nevidí. „Skupinu máme dobře rozehranou. Jednu porážku nemůžeme brát jak komplikaci. Musíme doma porazit Anglii a doufat, že se ve skupině umístíme na slušné pozici," uzavřela nakonec Vacenovská.