Z každého kola extraligy je vybráno utkání, které se bude vysílat z 50-ti minutového záznamu na programu ČT 4 v pátek odpoledne a další 2 reprízy tohoto utkání budou během víkendu. Televizní přenos je velmi náročný na prostorové podmínky a mnoho družstev v extralize nemohlo tato televizní utkání pořádat.

Z tohoto důvodu rozhodly kluby na svém zasedání o změně hracího systému. Letošní sezona se tak bude hrát pouze na jednom stole do třetího vítězného bodu. To v praxi znamená, že divák uvidí nejméně 3 zápasy a nejvíce 5 zápasů daném utkání. Budou se hrát pouze dvouhry, čtyřhra se nehraje.

Hustopečský AGROTEC, bude hrát v nastávajícím ročníku extraligu již posedmé. Letos je start extraligy posunut, neboť v září se koná v Ostravě mistrovství Evropy dospělých.

AGROTEC začíná extraligu na domácích stolech ve čtvrtek 23. 9. v 18:00 hodin, kdy přivítá slovenský celek ŠKST Bratislava. Kádr Hustopeč zůstává stejný – Kalužný, Hoferik, Dvořáček a na střídavý start vynikající junioři Michal Lebeda z Hradce Králové, dále pak Tomáš Smýkal a Lukáš Jandora ze Zlína. Cílem hustopečských stolních tenistů je záchrana v soutěži.