„Tentokrát jsme zamířili opravdu hodně vysoko. Když jsem na internetu četl startovní listinu, myslel jsem si, jestli jsme s francouzským trenérem Lefebvrem trochu nepřestřelili," tvrdil majitel stáje Luděk Mikulecký.

Na startu tohoto Listed dostihu, tedy čtvrté nejvyšší světové kategorie, se totiž sešla opravdu těžká konkurence, byli to koně se zkušenostmi z nejprestižnějších dostihů. „Tajně jsem doufal v alespoň pátou příčku, ale Lord of Gracie se opět předvedl ve výborném světle, a přestože mu neseděla půda, bylo hodně měkko a to on nemá zrovna rád, mohutným závěrečným finišem vybojoval skvělé druhé místo," komentoval výborný výkon svého valacha Mikulecký.

Když bude Lord v pořádku a zdravý, příští rok se jeví reálně i jeho účast v některém z dostihů třetí nejvyšší kategorie. „Pokud se to povede, bude Lord opravdu v excelentní společnosti,"dodal spokojený majitel. O kvalitě marseillského dostihu svědčí například i fakt, že kůň břeclavské stáje porazil koně ze stáje rodiny Rothschildů, který je připravovaný u nejlepšího francouzského trenéra-šampiona Fabreho, a za svoji kariéru má vydělaných téměř 200 tisíc euro.

V tomto týdnu se Luděk Mikulecký spojí telefonicky s francouzským trenérem Lorda a budou konzultovat, jak na tom kůň je. S největší pravděpodobností letošní úspěšnou sezonu zakončí opět v Listed dostihu na 2400 metrů v Toulouse 7. prosince.