Neugebauer se i letos účastnil německé motokrosové série ADAC Masters, kterou předloni vyhrál a v loňském roce skončil druhý. Letos na stupně vítězů nedosáhl a skončil těsně pod nimi čtvrtý.

„Po loňském titulu vicemistra jsem letos pomýšlel opět na podium, bohužel mě ale letos pronásledovalo tolik drobných zranění, díky kterým jsem nedokončil dva závody, a ztratil tak velkou spoustu bodů,“ litoval Neugebauer.

Nejlepším umístěním diváckého rodáka v barvách velkobílovického Kawasaki Pfeil Teamu bylo druhé místo v posledním závodě v Holzgerlingenu.

Jeden seriál sice skončil, ale závody se rychle přesunuly do haly. „Se zimní přípravou jsem ještě nezačal, jelikož motokrosová sezona končila letos hodně pozdě a halový superkros naopak brzy začínal, tak pro mne sezona prakticky neskončila. Volno mě čeká až těsně před Vánoci a po Novém roce,“ má o nejbližších týdnech jasno Neugebauer.

Ani v roce 2012 nebude zahálet. V plánu má jezdit za tým Kawasaki Pfeil v mistrovství Německa a pojede znovu i ADAC Masters. „Mým cílem je v titul v mistrovství Německa a dostat se do nejlepší trojky v seriálu ADAC. A protože mi příští rok odpadnou závody kategorie MX2 v Německu, budu se snažit co nejvíce závodit v českém motokrosovém mistrovství za Osička MX Team,“ dodal čtyřiadvacetiletý jezdec.