Podle očekávání se břeclavský tým opět probojoval do finále play-off o titul mistra republiky. Jaká je aktuální forma týmu před finále?

Myslím, že forma jde v posledních týdnech nahoru. Ještě čtvrtfinále nebylo z naší strany úplně ideální, ale v semifinále proti KST Ostrava jsme vyhrály dvakrát celkem hladce 5:1. Je pro nás určitě dobře, že se herně zvedla Dana Čechová, která neměla úplně ideální sezonu. Její body budeme potřebovat.

Zkušená Dana Čechová se dostala před finálovou sérií do výborné formy.
Bez Asiatek, ale s fanoušky. Finále stolních tenistek slibuje letos větší drama

Letos se Břeclavi podařilo vyhrát základní část extraligy. Cítíte větší šanci na úspěch ve finále než v minulých letech, kdy titul získal vždy váš rival z Hodonína?

Určitě máme letos větší šanci. Pro nás je výhoda, že Hodonín nemůže ve finále využít Asiatky, které měl na soupisce. A také nám samozřejmě dodala sebevědomí i domácí výhra 6:1 z jediného vzájemného zápasu v základní části. Ten zápas nám opravdu vyšel. S Anetou Širučkovou se nám podařilo porazit oběma výbornou Polku Partykovou, s čímž jsme nepočítali. Já jsem dělala tři body, což se mi proti Hodonínu nikdy předtím nepodařilo.

Z které hráčky soupeře máte před finále největší obavy?

Mají celkové silný tým, ale já nerada hraji proti obranářce Markétě Ševčíkové. Sice jsem ji letos porazila, ale její herní styl mi moc nevyhovuje. Přiznávám, že kvůli ní jsem v národním centru v Havířově dost trénovala s bývalým reprezentantem Rolandem Krmaschkem, který je také obranář.

Na konci června jste měla startovat na odloženém mistrovství Evropy ve Varšavě, ale médii proběhla zpráva, že se ho z osobních důvodů nezúčastníte. Můžete prozradit příčinu vaší absence?

Je to jednoduché. Už rok a půl plánujeme s přítelem svatbu. A máme zamluvený právě přesně stejný termín, na který byl přeložen evropský šampionát. Svatba dostala přednost.