Po roce se tak schyluje k další břeclavsko – hodonínské bitvě. „Bude to mít velký náboj, ostatně jako vždycky, když hrajeme s Břeclaví. Bude to hodně podobné jako v předchozích letech, každý bude chtít vyhrát titul. Doufám, že tento rok ho získáme zpět do Hodonína," říkala hodonínská dvojka Hana Matelová.

Pečlivá příprava

Je ve zvláštním postavení. Pamatuje předloňské finále, kdy Hodonín bral titul a Břeclav klopila zrak. Když to bylo loni naopak, hrála v zahraničí.

„Samozřejmě chci zase uspět a udělám pro to maximum. Bude rozhodovat aktuální forma všech hráček. Máme s nimi odehráno už spoustu zápasů, jen nevíme, co čekat od nové posily Břeclavi. Těším se na halu plnou lidí a doufám, že nás poženou dopředu a za vítězstvím," pokračovala Matelová.

První finálové utkání se hraje dnes (ve středu) v Hodoníně.

Zatímco domácí v semifinále poměrně lehce přešli přes Dobré, Břeclavanky se pasovaly s ambiciózním Frýdlantem nad Ostravicí. Úspěšně. Severomoravanky padly překvapivě dvakrát 0:5.

„Byli jsme rádi, že jsme se Frýdlantu vyhnuli, je to těžký soupeř. Děvčata to proti Dobrému zvládla. Protivníka jsme porazili ve dvou dnech a ušetřili jsme nějaký čas na trénink. Byla to jednoznačná série, Břeclav nás ale bude trápit. Na souboje se musíme pečlivě připravit. Uvidíme, co u nás soupeř předvede," zmínil hodonínský trenér Ján Medvecký.

Další zápasy se hrají v pátek v Břeclavi a v pondělí znovu v Hodoníně.

Trenér Kubina: Vztahy? Dobré, ale teď jsou soupeřky

Břeclav, Hodonín /ROZHOVOR/ – Ve finále bude jediným „přeběhlíkem". Před lety vedl trenér Jaromír Kubina ženy Hodonína, nyní pomáhá břeclavské mládeži. „Finále má pro mě zvláštní nádech, protože jsem u obou klubů působil," připouští Kubina v rozhovoru.

Prozraďte: Byť jste teď svázáný s Břeclaví, fandíte alespoň ve skrytu i Hodonínu?

Samozřejmě, že ano. Jsem rád, že je ve finále, které bude hrát s Břeclaví. Sleduji jeho výsledky v evropských pohárech a přeji mu úspěchy. Navíc jsem pracoval například s Hankou Matelovou nebo Kateřinou Pěnkavovou i v reprezentaci. Holky dobře znám. Mám s nimi fajn vztahy, fandím jim, ale nyní jsou pro mě soupeřky.

Poradíte tím pádem i trenéru Nedomovi, jak na ně?

Myslím si, že je zná také. Ale když se sejdeme a bude potřeba, určitě to probereme.

Co od finále čekáte?

Čekám opravdu vyrovnanou partii. Břeclavi se sice ke konci základní části moc nedařilo, Vivien Ello měla nějaké problémy, ale teď už je zpět ve formě. Naše akcie se navíc zvedly příchodem Thajky. Díky ní si myslím, že budeme Hodonínu hodně vyrovnaným soupeřem. Mohu říct, že to bude padesát na padesát.

Hodonín má v kádru to nejlepší, co v extralize mluví česky. Mohl by být vůbec silnější?

Zaměřují se na české hráčky a mají opravdu to nejsilnější. Jde o peníze. Třeba Iveta Vacenovská (reprezentantka působící v Rakousku – pozn. red.) asi naši extraligu ještě dlouho hrát nebude. Možná někdy na stará kolena. Teď ji sem asi nikdo nedostane. Česká liga by pro ni byla hodně málo. To samé platí pro Renátu Štrbíkovou. Také bychom měli rádi české hráčky, ale Hodonín posbíral to nejlepší. Právě proto musíme sáhnout do zahraničí, abychom jim konkurovali.

Vedete mládežníky. Dorůstá mezi nimi dívka, která by mohla hrát za břeclavské áčko?

Už nyní je na pozici čtverky Veronika Tušlová. Jako malá začínala v Hodoníně. Trénuji ji ale i osobně, takže poté přešla se mnou do Břeclavi. Počítám, že by příští sezonu mohla být na pozici trojky nebo čtverky.