Pohár pro vítěze a lákavou výhru v podobě šeku na deset tisíc korun si nakonec odvezli florbalisté z Dolního Němčí z Uherskohradiš­ťska, kteří si ve finále poradili s týmem břeclavských hokejových dorostenců. „Turnaj se vydařil velmi dobře na to, jakým komplikacím jsme čelili. Týmy se přihlašovaly na poslední chvíli a navíc se ve stejnou dobu konal velký florbalový turnaj v Brně," přiblížil komplikace pořadatelů z Terezy Břeclav hlavní organizátor akce David Bartal.

Přes zmíněné problémy si v sobotu našla do Břeclavi cestu družstva z různých končin Moravy. „Vyhráli hráči z Dolního Němčí. Kromě týmů z Břeclavska tu bylo družstvo z Dubňan, z Karviné, na poslední chvíli se nám odhlásil celek z Modřic," doplnil Bartal.

Jedenáct družstev svádělo bitvy na dvou hracích plochách od sobotního rána až do podvečera. Jednotlivé týmy nebojovaly jen mezi sebou, ale také s velkým dusnem. Teplota na stadionu přesahovala třicet stupňů. „Někdo nám tu pořádně přitopil," zažertoval Tomáš Vrzal, jenž se turnaje zúčastnil společně se svými kamarády z Podivína.

Sportovní akci si ale jinak pochvaloval. „Jsem rád, že jsem nakonec tady. Měl jsem být jinde, ale ráno mi zavolali kamarádi, jestli jim nepomůžu, tak jsem se rád přidal," přiblížil způsob, jakým se ocitl na turnaji Vrzal a dodal, že jeho tým se na akci žádným způsobem nepřipravoval. „Šli jsme si to zkusit," poznamenal muž.

NEJEN AMATÉŘI

Podobně ani tým fanoušků HC Břeclav nevěnoval čas přípravě. „Nestačili jsme potrénovat, ale postupně jsme se lepšili. Je dobře, že jsme si mohli takto zahrát," poznamenal David Nejezchleba. Jiná družstva byla viditelně sehrána. „Představili se tu i florbalisté, kteří hrají závodně. V žádném týmu ale nesměli být výhradně registrovaní hráči," uvedl Bartal.

Letní turnaj florbalových nadšenců Memoriál Ivana Blaha je vzpomínkou na bývalého břeclavského místostarostu Ivana Blaha, který v minulosti působil i jako ředitel Terezy Břeclav. Akce se bude konat i za rok.

VÁCLAV PETRŮ