Kvůli nepříliš dobrému umístění v dolní části tabulky potřebovali lanžhotští florbalisté vytěžit maximum bodů ze sedmého kola třetí ligy.

Do prvního zápasu šli lanžhotští florbalisté s velkým nasazením a chutí po vítězství, ale už po prvních minutách Blansko ukázalo, v čem tkví jejich kvalita. Přesnými střelami do horních částí branky a rychlými kombinacemi navýšili svůj náskok na tříbrankový. Lanžhot sice dvakrát odpověděl, ale Blansko si své vítězství pojistilo dalšími čtyřmi brankami. Konečný stav zápasu tedy byl 7:2.

Ve druhém zápasu započal Lanžhot svoji ofenzivu hned po hvizdu rozhodčích, a tak si připravil několik slibných šancí. Bohužel, lanžhotskému úspěchu stála v cestě smůla, a také skvělé zákroky brankáře Bučovic. V průběhu první třetiny se také dostavilo rčení „nedáš–dostaneš“, a tak se tým Bučovic dostal do vedení 1:0. K závěru první třetiny se ale Lanžhotu povedla rychlá rozehrávka, která vedla ke stavu 1:1.

V posledních třetinách lanžhotští florbalisté pouze obdobně dotahovali skóre. Za stavu 5:4 pro Bučovice už ale neměli dost sil a prohráli tak i druhý zápas.

VOJTĚCH KÁŇA