Nejprve na děvčata čekaly domácí hráčky, které dorazily v plné sestavě a neodpustily si také posily z vyšších soutěží. Začátek první třetiny byl poněkud ospalý, avšak lépe se zorientovaly hráčky Židenic, které v 7. minutě otevřely skóre. Dalších pár minut byl k vidění velice vyrovnaný souboj.

Lanžhotské dívky měly mnoho šancí, ale žádnou ne a ne proměnit v gól. Několikrát před nimi doslova zívala prázdná brána. Zvláště třetí třetina byla zlomová, když Lanžhot namísto vyrovnání inkasoval ještě další dva rychlé góly. Děvčata nebyla dostatečně důrazná a kvůli neproměňování gólových šancí prohrála 0:3.

Druhým soupeřem se staly florbalistky Uherského Brodu. Trenér dal lanžhotským dívkám jasné pokyny, které poukazovaly na napadání přihrávek, hlídání si svého prostoru a hlavně důraz před bránou. První třetina se dařila Lanžhotu ubránit a vytvořit si pár nadějných šancí.

První gól padl ve třetí minutě druhé třetiny, kdy se hráčka Uherského Brodu obtočila kolem brány a našla malou mezírku mezi gólmankou Matuškovou a tyčí. Lanžhotské florbalistky také přečkaly nebezpečnou hru v oslabení, přesto bylo po druhé třetině skóre 0:4.

Do třetí třetiny dívky nastupovaly s odhodláním dát alespoň nějaké branky a hlavně už žádné neinkasovat. Ale opak byl pravdou. Konečné skóre znělo 0:6.„Nejsmutnější je, že holky nedokázaly dát ani jeden gól, ale nehrály zase tak špatně, chtělo by to i kousek toho štěstí,“ okomentoval utkání trenér žen Jakub Matuška.

ADÉLA KOLIBOVÁ