V šatně panovala skvělá nálada a dívky cítily šanci na výhru. Pokyny trenéra Matušky byly jasné. Napadat soupeřovu rozehrávku, nebát se jít do těla a hlavně střílet.

Tempo bylo celkem vysoké, ale Sokolky měly navrch. Dařilo se jim vybojovat míček a střílet na bránu. Byly jako utržené ze řetězu. Ale v páté minutě hráčka Lanžhota jen tak opatrně přihrála gólmance Kristýně Matuškové, která nestihla dát kolena k sobě a míček jí nešťastně propadl do brány.

Lanžhotská děvčata se ale uměla naštvat a rychle se pomstila. Na svědomí si to vzala kapitánka Kolibová, která převzala přihrávku od Jelínkové, obtočila se kolem brány a z nulového úhlu dokázala dát nádherný gól. Další gólovou smršť zajistila po kombinaci s Kolibovou starší ze sester Sklenářových Katka.

Za několik sekund se ozvalo další bujaré jásání, a to hned dvakrát po sobě a Lanžhot vedl 4:1. Během zápasu se snažila Jelínková několikrát obtočit kolem protihráček a zavěsit, ale ne a ne se to povést. V desáté minutě druhé části ale konečně uspěla. Třetí třetina patřila domácí Elen Stachovičové, která si připsala celkově čtyři body. Hráčky Šalin Brno pomalu začaly polevovat, toho však využily florbalistky Lanžhota a navýšily svou výhru na 8:1.

Ve druhém zápase čekaly domácí Buldočky, které přijely jen v osmi hráčkách. Tempo zápasu bylo opravdu rychlé. V první třetině padl jediný gól, a to od brněnských hráček.

Ve zbytku zápasu se snažily Lanžhotské holky vyrovnat, ale jako by se soupeřek bály. Nevyšel ani pokus více otevřít hru, který soupeřky potrestaly dalšími třemi brankami. Konečné skóre tak zní 4:0 ve prospěch Brňanek.

ANDREA ŠINDELÁŘOVÁ