„I po dnešní kvalifikaci stále platí, že naším nejtěžším soupeřem v průběhu celostátní soutěže bylo družstvo z Pozořic.Naše děvčata z osmé třídy je porazila až na nájezdy a v krajském finále porazila Hroznovou Lhotu 4:0,“ těšilo trenéra Tomáše Mottla.

Soupeřem šitbořických devčat byly dívky ze ZŠ v Chrudimi a domácí florbalistky ze Žďáru nad Sázavou. Hned první zápas turnaje přiřkl Šitbořickým souboj s domácím týmem. „Proti nám nastoupily sebevědomé a nabuzené soupeřky. Poněkud podcenily naše vzrůstem menší a drobnější děvčata, která je však zejména takticky jasně přehrávala, hrála svou hru, postupně si vybudovala náskok 3:0,“ hodnotil spokojeně trenér úspěšné vystoupení svých svěřenkyň, které nakonec zvítězily přesvědčivě 5:1.

Protivník z Chrudimi však byl pro šitbořický tým velkou neznámou. „Neznali jsme vůbec kvality našeho druhého soka z Chrudimi, proto jsme jej dopředu nepodceňovali. Poměrně dlouho vydržel bezbrankový stav. Jakmile však padl první gól do sítě soupeřek, brankostroj našich holek se rozjel naplno a zastavil se až s koncem utkání,“ dodal Mottl poté, co jeho tým porazil Chrudim vysoko 7:0.

A co to všechno pro jihomoravské florbalistky znamená? Díky dvěma výhrám postoupila šitbořická děvčata do celorepublikového finále. To znamená, že se v příštím týdnu ve dvou hracích dnech utkají v Plzni o co nejlepší konečné umístění. Nejhůře můžou skončit na šestém místě v republice, což je samo o sobě považované za mimořádný úspěch malé základní školy.