„Myslím, že v obou kategoriích jsme vstoupili do sezony velmi dobře. Ženy letos poprvé hrají v novém systému, který spočívá v tom, že hrají zápasy jednotlivě, a daří se jim dobře," uvedl spokojený sekretář klubu Jaroslav Hála.

Mužský i ženský tým spojuje kromě názvu a výborného postavení v tabulce rovněž jedna nepříjemnost. Kvůli chybějícím vyhovujícím halám hrají své utkání ve vzdálených azylech. Muži cestují na domácí zápasy bezmála třicet kilometrů do Hodonína, ženy nastupují k domácím partiím dokonce ještě o pět kilometrů dál v Rousínově.

„Zásadní problém je, že nemáme vyhovující halu. Přesto se nám například loni podařilo přilákat na zápas play-off do Hodonína dvě stě osmdesát diváků. V základní části je to ale podstatně slabší. Nabízíme proto lidem možnost videopřenosů ze zápasů, které si zapne třeba sto dvacet lidí. Je to možnost pro ty, kteří chtějí vidět kluby ze své obce, ale nemohou cestovat takovou vzdálenost," sdělil Hála.

O STUPÍNEK LEPŠÍ

Sekretář klubu ale věří, že se v budoucnu podaří postavit alespoň v Kloboukách u Brna vyhovující halu. „Dlouhodobě se o tom jedná. Město by rádo pomohlo, ale potřebuje někoho, kdo se v tom bude více angažovat. My se této záležitosti chceme hodně věnovat," řekl Hála.

A cíle Aligátorů v letošní sezoně? „Rádi bychom vystoupali o stupínek výš než v minulém roce. To znamená, že bychom byli rádi, aby muži přešli přes čtvrtfinále play-off a ženy přes první vyřazovací kolo," dodal Hála.

VÁCLAV PETRŮ