V prvním zápase čekal na lídra jihomoravského přeboru divize B souboj proti vlastním. Jak jinak nazvat utkání Lanžhot B versus Lanžhot C.

Třetí klubový celek si věřil na zisk bodů a snahu dokazoval t od prvního okamžiku. Jenže během úvodní deseti minut už B tým vedl o dvě branky, když se v čase 5:38 prosadil Gál ml. a v čase 9:54 Hluchý.

Do konce třetiny se skóre měnilo ještě jednou, a to když se po nedůrazné rozehrávce zmocnili míčku hráči C týmu a dali celkem levně kontaktní gól. Dále už se skóre nezměnilo a na konci zápasu svítilo na ukazateli 1:2 pro Lanžhot B.

Druhý zápas mezi B týmem Lanžhota a a Velkými Pavlovicemi měl být výsledkově jednodušší. Proměnil se však v přestřelku.

Začal oboustrannou aktivitou, která se dlouho nemohla proměnit v góly. Až v 9 minutě všechno začalo. První třetina skončila 4:2 a hned na začátku druhé se Lanžhotu podařilo zvýšit na 5:2.Druhou třetinu lanžhotští vyhráli 3:0.

Poslední dějství začalo stíhací jízdou Velkopavlovických. Soupeř stihl během prvních dvou minut vstřelit dvě branky a rozdíl skóre se začal nepříjemně ztenčovat. Lanžhotští nakonec tlak ustáli a i přesto, že tuto třetinu prohráli 3:5 dovedli utkání do vítězného konce.

Činil se také lanžhotský dorost, jenže se představil ve druhé lize. V prvním utkání se hráči střetli se starými známými Brňáky ze ZŠ Horní. Jak už to v těchto zápasech bývá, vždy jde o nervy a jedná se o tvrdý zápas. Ale i teď postupem času převzali iniciativu na hřišti Lanžhotčané. Nakonec ale vyhráli v poměru 3:2.

Po dvouhodinovém oddechu Lanžhot nastoupil proti domácímu Slavkovu, který prohlásil že si věří na výhru.

V prvních deseti minutách to tak i vypadalo. Slavkov se tlačil do zakončení a Lanžhot nestíhal.

Poté došel Slavkovu dech a další dvě třetiny byli plně v režii Lanžhotčanů. Poklidné utkání plné pěkný akcí skončilo 4:1, ale i tak panovala po utkání velká spokojenost v lanžhotském týmu, který se dostal opět do čela tabulky. Část roku 2009 skončila, další turnaje se budou hrát až po Novém roce.

Sokol Lanžhot C – Sokol Lanžhot B 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Střelci: 6 Gál ml (-), 10 Hluchý (Janošek)

Sokol Lanžhot B - Worms Velké Pavlovice 10:7 (4:2, 3:0, 3:5)
Střelci: 9 Machovský (Uhlíř), 9 Bartoš (-), 13 Bartoš (-), 15 Bartoš (-), 18 Matuška (Machovský), 24 Uhlíř (Gál ml), 30 Bartoš (Hluchý), 37 Abrman (Gál ml), 38 Gál ml (Uhlíř), 43 Janošek (Bartoš)

Autoři: ADAM JOCH
TOMÁŠ BERNÁT