Hosté byli jasným favoritem utkání. V loňské sezóně odešli poraženi z finále 2. fotbalové ligy.

Pro buldoky to bylo první setkání se softbalem na úrovni o třídu vyšší, než dosud hráli.

Problémy měli zejména se soupeřovým nadhazovačem. Jeho stoupavé nadhozy patří mezi nejkvalitnější ve druhé lize.

Přesto se Ledničtí nevzdali a zabojovali. Konečný výsledek 12 : 3 pro Pražáky je možné považovat za úspěch.

„Soupeř nám bodově utekl v první směně, kterou vyhrál 9: 2. V následující směně přidal další 3 body, ale to bylo vše. Nám se podařilo ve 4. směně bodovat a dále už k ničemu soupeře nepustit,“ hodnotil lednický trenér.

V neděli pak Ledničtí odjeli do Brna na svoje první dva letošní ligové zápasy. Soupeři jim byli celky Sever Brno a Indians Rača. S prvním prohráli loni o jeden bod 5. místo v lize a druhý ukončil loňskou sezónu na 3. místě.

První zápas byl zcela v režii buldoků. Výsledek 18 : 5 v jejich prospěch mluví za vše. S indiány ze Slovenska to byl zcela jiný zápas.

Na indiánské nadhozy v prvních dvou směnách nedokázali buldoci najít odpověď, zatímco indiáni třikrát skórovali.

Ve třetí směně buldoci stáhli jeden bod a ve čtvrté další tři. Jednobodové vedení udrželi až do sedmé směny, v níž indiáni vyrovnali.

Následoval tie–break, v němž indiáni vyhráli o bod. Konečný výsledek byl tedy 5 : 4 pro slovenské indiány.

Tento zápas byl poznamenaný nesportovním chování jednoho z hráčů Rači, který nesouhlasil s výrokem rozhodčího takovým způsobem, že musel být vyloučen.

„I přes porážku jsme s výsledkem spokojeni. Potvrdil naši stoupající úroveň a věřím, že v dalším zápase se nám Raču podaří porazit. Ostatně můžete se přijít podívat – budeme s nimi hrát v neděli 25. května v Lednici. Můžete i v sobotu 24. května, kdy hrajeme s Luhačovicemi a Havířovem,“ komentoval a zároveň zval trenér.

Stanislav Straškrába