Nejlepší odhad na výsledky čtvrtého kola měl tentokrát pan David Straka z Popic, který si připsal čtrnáct bodů.

Stále je však čas přihlásit se a bojovat o celkovou hodnotnou výhru.

3:2 (1:1)

Ze začátku utkání měli více ze hry jednoznačně Mikulovští, jejich šance však vyšly na prázdno. Ve 40. minutě domácí poprvé uhodili, když rohový kop zahrál Macko přímo na volného Kohůta a ten z voleje prostřelil z hranice velkého vápna vše co mu stálo v cestě 1:0 pro domácí. Druhý poločas začal pro Pálavu nešťastně. Domácí zahráli roh a po zmatku v obraně se míč odráží k Valáškovi, který střílí na 2 : 0.

Kalich hořkosti Pálava vypila v 56. minutě, kdy po trestném kopu domácí zvyšují na 3:0 zásluhou Miškeříka. Domácí naposled zahrozili Mackem, jeho střelu z brankové čáry vykopl Holec na roh. Od té doby hrála zas jen Pálava. V 71. minutě po ukázkové kombinaci po ose Žárský – Kauer Stehlík nahrává Gaňovi a ten snižuje na 3:1.

V 77. minutě vybojoval míč Žárský na hranici pokutového území a jeho střela vymetla levý horní růžek branky Sedláčka. Na domácí branku se valil útok za útokem, domácí se bránili za cenu porušení pravidel, ale Pálava toho již nedokázala využít.

Bavory – Ratíškovice

3:1 (1:1)

Proti Ratíškovicím podaly Bavory zatím nejlepší výkon v soutěži. Brzo se domácím podařilo dát gól Holcmanem po standardní situaci. Hru měli plně pod kontrolou, ale opět udělali snad jedinou chybu v zápase, která je stála vyrovnání.

V druhém poločase zvýšili aktivitu a soupeře v podstatě ani nepustili svoji polovinu. Góly přišly až s příchodem Furcha, který nahradil Kubánka. Nejprve v 77. minutě vstřelil branku střelou z hranice šestnáctky a pak v 80. minutě prostřelil brankáře Ratíškovic.

I.A

Novosedly – Čebín

2:0 (2:0)

Velkou vzpruhou pro domácí byl gól již v první minutě, kdy Křivánkův dlouhý pas převzal neobsazený Svoboda a podél brankáře skóroval. Výkon hostů to hodně poznamenalo a než se vzpamatovali, inkasovali podruhé ve 26. minutě. To zahráli v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Mucala. Další šance domácích mohly defoinitivně rozhodnout utkání, ale když se neujaly, čekalo se, zda hostré náhodnáým gólem situaci nezdramatizují. To se jim nepodařilo a ani Novosedelští již neměli šanci na zvýšení náskoku.

Vacenovice – Tvrdonice

2:1 (1:0)

Výborný zápas se hrál na pažitu Mogulu. V úvodní čtvrthodině měli domácí tři dobré příležitosti. V 18. minutě se nešťastně zranil Vacenovský a do vacenovické zálohy se vrátil Příkazský. Domácí poslal do vedení ve 44. minutě Gasnárek. I druhou půli začali Vacenovičtí náporem, ale přišlo další zranění Sladkého. Právě když byl ošetřován, tak Nedvěd zvýšil na 2:0. Po zaváhání gólmana snížil v 65. minutě Fabičovič. Hosté měli pak více ze hry, ale do dvou dobrých brejkových situací se dostali domácí.

Kostice – Slavkov

1:1 (0:0)

V Kosticích skončil zápas zaslouženou remízou. V prvním poločase kopali domácí penaltu, kterou ovšem brankař hostí Stehlík bravurně zlikvidoval. Potom ovšem následovali tři vyložené šance hostů, které ale Strnad neproměnil. Hosté byli v té době lepším mužstvem, ale vyjádřit převahu gíolově se nedařilo. Vedoucí gól tak vsítil s trochou štěstí a paprsků slunce Vrána. Posledních deset minut a nastavení proběhlo po taktovkou domácích. Ti osm minut před koncem vyrovnali a ještě nastřelili tyč. V poslední minutě byl hostující vyloučen Láznický.

Ivanovice – Břeclav B

1:0 (1:0)

Ani v dalším utkání na půdě soupeře se záložnímu celku MSK nepodařilo bodovat a v Ivanovicích na Hané podlehlo 0:1. Soupeř přitom nepatří k tomu lepšímu co letošní I. A třída nabízí, o to je jednobranková prohra nepříjemnější. Hosté si však za celý zápas nedokázali vypracovat vážnější příležitost a jen pro ofsajd neuznaná branka Prajky se dá považovat za nebezpečnou situaci. Na druhé straně se v dobrém světle ukázal brankář Osička, který vyřešil mnoho spletitých závarů před břeclavskou brankou a ve dvou případech výbornými zákroky uchránil svou svatyni před jistým gólem.

I.B

Velké Bílovice – Kněždub

3:1 (2:1)

Hosté byli čtyřicet minut lepším týmem. A už od 2. minuty vedli, P. Bíla dal pod sebe na Němečka, který míč pustil Teplému a bylo to 0:1. V 15. minutě nastřelil Němeček břevno. Před přestávkou ještě otočil dvěma brankami Druhlák ml.

I tak byli Kněždubští ve druhé půli aktivní. V 55. minutě mohl vyrovnat Bíla. Vypíchl míč Drulákovi st. a šel sám na domácího gólman. Šanci Kněždubu a možná i kariéru hostujícího útočníka zastavil zezadu kosou bývalý reprezentant. Od 60. minuty tak hráli hosté o deseti (už neměli střídající hráče). I tak sahali po bodu, naději však utnul z brejku v 86. minutě Osička.

Blatnice – Bořetice

0:2 (0:0)

Po několika náznacích šancí vystrašil hostujícího brankáře z přímého kopu takřka z poloviny hřiště Vyskočil. Od tohoto okamžiku však přebírají taktovku Bořetičtí a blatnická obrana má dosti starostí. V 65. minutě přichází k rozhodujícímu momentu utkání.

Hostující hráč se dostává za obranu domácích a brankář ve snaze zachytit fauluje a podráží útočníka. Rozhodčí gólmana vyloučil, domácí neměli náhradního brankáře, a tak se musel do branky postavit hráč. Penaltu bezpečně proměňuje brankář Novotný.

V 76. minutě přichází rána pro domácí, obránce Matyáš fauluje zezadu bořetického hráče a je vyloučen. Hosté od tohoto okamžiku kontrolují dění na hřišti. Hosté v 92. minutě po úniku dávají druhou branku Otáhalem.