Nový projekt, který má za sebou první rok, zastřešuje činnost hned několika břeclavských sportovních oddílů. Kromě fotbalu a hokeje jde o atletiku, stolní tenis, volejbal či judo. „Kritériem pro ocenění sportovců přitom nejsou jen vybojované cenné kovy, ale také schopnost překonat sebe samého, porvat se s životními překážkami nebo udělat něco výjimečného pro tým. Oceníme také trenéry, kteří dovedli své svěřence k obdivuhodným výsledkům, stejně jako další osobnosti, které se v tomto roce zasloužily o rozvoj dětského a mládežnického sportu v Břeclavi a okolí,“ podotkl Baťka.

Ten rozdá i šest speciálních ocenění pro děti s hlubokým osobním příběhem. „Dětem, které svým přístupem ke sportu i životu dávají reálný obsah hodnotám jako respekt, úcta, disciplína či důvěra,“ vysvětlil ředitel společnosti.

Ocenění převezmou diplomy a věcné ceny z rukou českých olympioniků, ombudsmana Českého olympijského výboru Alexandera Károlyiho, zástupců Břeclavi, Lednice a Valtic, generálního ředitele společnosti Fosfa Ivana Baťky a dalších osobností. Slavnostní galavečer bude moderovat herec Marek Vašut a hudební doprovod obstará vokální skupina SHOT-C.