Ten přiznal, že největší motivací pro organizátory jsou úspěšní břeclavští atleti. „Dělali jsme to hlavně kvůli našemu žactvu, které máme nyní opravdu dobré. I když budou žáci i příští rok, měli jsme strach, protože bychom pořadatelství nemuseli dostat,“ vysvětlil.

Jeho slova potvrzuje i výsledková listina, neboť hned dva závodníci břeclavské Lokomotivy získali zlatou medaili. „Myslím, že to byl nejvydařenější ročník, i díky tomu, jak nám vyšlo počasí,“ netajil Chlumecký.

Fotbalisté Svatobořic-Mistřína (v černém) v televizním duelu podlehli Strážnici 0:2.
OBRAZEM: Plná tribuna, dechovka a parádní gól. Televizní duel ovládla Strážnice

Nadějný zástupce domácích barev Matyáš Kocman ovládl s časem 1:58.17 běh na osm set metrů. „Dal si osobák a vede republikové tabulky,“ prozradil organizátor.

Ten počítal s tím, že Břeclav získá minimálně dvě medaile. Jeho přání naplnil Lukáš Drobilič, který ve skoku vysokém nenašel se svým výkonem 1.86m přemožitele. „Lukáš navíc získal i bronz ve skoku dalekém. Oba medailisté jedou v sobotu na mezistátní utkání do Trnavy, které ho se zúčastní závodníci ze Slovenska, Chorvatsko, Slovinska a Česka,“ podotkl Chlumecký.

Fotbalisté Dubňan (v modrém) remizovali s Velkými Pavlovicemi.
OBRAZEM: Juřica v závěru trefil Dubňanům bod. Velké Pavlovice vítají kanonýra

Žákovské mistrovství v Břeclavi přilákalo i spoustu diváků. „Tribuna je vždycky plná, na žáky jezdí rodiče, babičky, dědečci. Jenom závodníků bylo pět stovek, určitě tam bylo kolem patnácti stovek diváků,“ uzavřel pořadatel.