Velký vliv na dosažené výsledky měl příchod hráčky Chen Ying-Chen z Taiwanu, která bodovala proti Havířovu třikrát a podílela se na závěrečné čtyřhře, v níž jí velmi dobře sekundovala levička Daši Šinkorové. Důležitý bod připojila Nikoleta Puchovanová výhrou 3:0 nad Petrovovou, když se v předchozích dvou zápasech nedokázala proti Sommerové a Tomanové prosadit. V utkání citelně chyběla pro nemoc Monika Vybíralová, plnící v družstvu povinnou pozici hráčky české národnosti.

Proti celkům z východních Čech již byl tým kompletní a jeho výkonnostní údernost se výrazně zvedla. Na Dobré se o šest bodů podělily rovným dílem všechny tři hráčky domácích - Chen Ying-Chen, Nikoleta Puchovanová a Monika Vybíralová. Chen podlehla jen Zdeně Blaškové 1:3. Českou reprezentantku ale dokázala překonat chytrou a bojovnou hrou Puchovanová s výsledkem 3:2.

Volejbalistky Břeclavi porazily Újezd u Brna.
PODÍVEJTE SE: Břeclavské volejbalistky otočily ztracený duel s Újezdem u Brna

Celku MSK patřil úvod utkání, vedl 5:1 a směřoval k hladkému vítězství. Pak Dobré dvěma výhrami snížilo nepříznivý stav, ale Vybíralová byla v poslední dvouhře proti Sazimové nekompromisní a výhrou 3:0 završila úspěšné tažení žen Břeclavi.

Proti Hradci byl boj vyrovnanější, až za stavu 3:3 přišla rozhodující série výher. Chen vyhrála všechny tři dvouhry, ale neměla to vůbec jednoduché. Velké drama spolu sehrály v posledním duelu Puchovanová s Ukrajinkou Stachovou, která před několika lety vyrůstala herně v Břeclavi. Stachova měla dva mečboly v pátém setu, dvojka MSK proměnila svůj třetí mečbol na konečných 14:12. Nezlomila ji ztráta prvních dvou setů, prokázala obrovskou vůli po vítězství i ve chvílích, kdy bodově ztrácela. I v tomto utkání získala Vybíralová důležitý šestý bod třísetovou výhrou nad Bártovou.

Jan Hloch zvítězil v anketě o Fotbalistu roku 2022 okresu Břeclav.
OBRAZEM: V Boleradicích vyhlásili fotbalistu Břeclavska. Vyhrál Hloch

V dalším dvoukole čekají stolní tenistky MSK další dvě těžká utkání, v Praze na stolech El Niňa a ve Vlašimi, která je pro Břeclavanky tradičně nepříjemným soupeřem.

Trenér MSK výhry z úvodu druhé poloviny soutěže nepřeceňuje. „Extraliga je velmi vyrovnaná, na příští sezónu se snižuje počet účastníků z dvanácti na deset. Poslední dva celky padají do první ligy, desátý celek bude hrát kvalifikaci s vítězi první ligy," dodal Ratajský.

JAROSLAV HÝBNER