Martin Osička z Velkých Bílovic se pustil do ambiciózního projektu. Založil motokrosový tým. Nepůjde však jen o pouhou zábavu. Během pár let z něj chce dotáhnou až mezi českou špičku.

„Ten nápad se zrodil před několika měsíci. Podle mě tu chybí oddíl, který se bude starat o výchovu mládeže,“ vysvětlil Osička, velký fanoušek motokrosu a před těžkým zraněním aktivní závodník.

Premiéra týmu byla úspěšná, i když mohlo být i lépe. Na mezinárodním mistrovství ČR družstev v Kaplici hájili barvy stáje Osička MX Team tři skvělí jezdci.

Jeden z nejlepších tuzemských závodníku Jiří Čepelák, Francouz Flaurent Richier a Filip Neugebauer, který jezdí v Německu a pochází z Divák.
Po určitých peripetiích s motorem a převodovkou se nakonec zbrusu nový tým mohl pochlubit šestým místem.

Další na řadě bude víkendový závod v superkrosu v ostravské ČEZ aréně. Tam zraněného Francouze nahradí ještě větší hvězda, Němec Daniel Siegel.
Pro další ročník právě skončené motokrosové sezony jsou plány velmi ambiciózní.

„Chtěli bychom angažovat nějakého talentovaného jezdce a s ním postupně útočit na nejvyšší příčky. Důležitá je ale také mládež. Máme už teď tři kluky ve věku od deseti do dvanácti let. Jeden je dokonce přímo z Velkých Bílovic. Dva roky je chceme vychovávat a potom chceme, aby závodili i v zahraničních závodech, třeba v Německu,“ hlásil šéf týmu.

S výchovou mladých talentů pomůže i čerstvě jedenadvacetiletý Filip Neugebauer. Ten je velkou hvězdou v německém motokrosovém seriálu.
Jeho otec se navíc stará o zázemí týmu, jeho zkušenosti a kontakty přijdou nováčkovi na domácí scéně jistě vhod.

Problémy by neměly nastat ani v otázce tréninkových podmínek. I v domácím městě týmu, který podporují kromě řady místních firem především stavební firma Osička a Euro Jordán, je k dispozici místo na přípravu. Tým však bude trénovat i na okolních tratích.

„Nemůže to být otázka jedné trati. Ti kluci se musí naučit jezdit všude. Chceme je později dostat i do zahraničí. Aby se jim třeba na startu někde v Německu nerozklepaly kolena. A osm mistrovských závodů v republice, to jsou vyhozené peníze,“ odhaluje své plány Osička.