Předkrm k hlavní zábavě obstarali jezdci na horských kolech, kteří si v tricích nic nezadali s kolegy na motorem poháněných strojích. Na menší rampě se k nim přidali i pitbikeři, kteří stejně jako cyklisté předvedli i několik back flipů, tedy salt. K vidění bylo i několik pádů, žádný však nezabránil v pokračování a předvádění dalších kousků.

Světla reflektorů však byla soustředěna především na motokrosové kaskadéry. Jako první v pořadí předvedl své umění Rakušan Martin Schenk, kterýdiváky v areálu nad městem Hustopeče patřičně nažhavil. Po něm se dostal ke slovu první český zástupce David Rejsek. Ten potvrdil, že český freestyl je na světové úrovni. Skutečný mezinárodní punc dodal akci Ital Jader Tonninelo, při jehož kouscích se diváci také velmi bavili. Zlatým hřebem byl ovšem výkon druhého Čecha na startu Libora Podmola. Ten nadšeným fanouškům předvedl tolik očekávané back flipy. Při některých jeho pokusech se až tajil dech.

Závěrečná show, při které skákali všichni závodníci za sebou v malých intervalech, nadchla každého zúčastněného. Také závodníci si konečnou rozlučku s fanoušky náležitě vychutnali.
Pořadatel a závodník, který se na kousky těšil nejvíce, se musel tentokrát spokojit s rolí moderátora. Na pořadatelské čtyřkolce, s berlemi na korbě a nohou v sádře komentoval Petr Kuchař svým typickým humorem kousky svých kolegů na motorkách.

Že jsou povinnosti pořadatele skutečně rozsáhlé, Kuchař dokazoval neustálým popojížděním od jednoho stanoviště ke druhému. Mimo to ještě musel odolávat ohromnému zájmu fanoušků o svůj autogram.
Hudební kulisu k vystoupení extrémních jezdců dělala extrémní kapela Omset, tvrdá a přesná stejně jako jízda hlavních hvězd hustopečské akce. Celkový dojem zkazil jen fakt, že se akce nemohl v roli jezdce účastnit i pořadatel Petr Kuchař.