Jaký je to pocit, oslavit dvacet let fungování oddílu, který jste pomáhal zakládat?
Je to uspokojení. S mladými jsou někdy starosti, ale výsledky hovoří za všechno. Spokojenost je jak vnitřní, tak celková. Jde vidět, že to děláme pořádně a má to hlavu a patu.

Proč jste se začal věnovat právě silovému trojboji?
Já jsem bývalý gymnasta. Nebylo kam jít, hospoda mě netáhla, a tak jsem chodil do tělocvičny. Kluci tam ty činky tahali, a tak jsem se k tomu postupně dostal. I když jsem byl už trošku starší a ti kluci tam říkali: Dědku, běž na rozhodčího. (smích)

Vzpomenete si na největší úspěchy vašeho oddílu?
Pavel Pláteník byl třeba na mistrovství Evropy juniorů v Praze, nebo i na světě, ale tam to trochu přepískl. Jsem rád, že se ti kluci dostali nejen na republikové soutěže, ale i výše.

Vidíte kolem sebe zájem o silový trojboj?
Přes zimu chodí kolem třiceti členů. Pak, když se rozjaří, tak mají někteří jiné zájmy, jsou ryby a já nevím, co všechno. Ale hlavně přes zimu je jich tam kolem té třicítky. S počtem členů jsem každopádně spokojen. Vždycky se tam ze dva, ze tři najdou, kteří se do toho zakousnou a ty výsledky tam jsou.

Má tedy silový trojboj jako sport stále prostor k růstu?
My máme trošku smůlu, že nejsme olympijským sportem. Ale samozřejmě se neustále pořádají mistrovství světa i Evropy. Navíc jsem se se silovým trojbojem podíval coby mezinárodní rozhodčí i do světa, což mě donutilo naučit se i pár anglických slovíček. Podíval jsme se třeba do Spojených států nebo do Brazílie.

Předpokládám, že se i ve vašich osmašedesáti pořád v kondici udržujete…
Lehce se snažím sebou trošku hýbat. Mladým klidně ukážu stojku na lavičce, která je dvacet centimetrů nad zemí, to není problém. To potom teda koukají. (smích) Možná už na to nevypadám, ale bez problémů jim to ukážu.

Jaké byly vaše nejlepší výkony z časů vaší závodní kariéry?
Nejlepší výkony v kategorii 67,5 kg jsem měl 140 kg na dřep, 105 kg na bench a 180 kg mrtvý tah. Před osmi lety jsem skončil v Americe čtvrtý v kategorii masters III.

Jaký byl váš dojem z víkendového mistrovství, které jste pořádali?
Myslím, že jsme udělali maximum. Snažili jsme se zajistit všechno potřebné. Měli jsme tam sto padesát diváků, což rozhodně není málo.